Černí andělé se Pohárem EHF rozloučili prohrou o jedinou branku

Nervy drásající zápas bohužel se smutným koncem pro domácí hráčky zažili diváci v Mostě. Černí andělé se s evropským Pohárem EHF rozloučili smolnou prohrou o jedinou branku s maďarským DVSC Schaeffler 28:29 (14:16).

0ba týmy už sice neměly šanci postoupit ze skupiny do dalších pohárových bojů, do zápasu šly ale naplno a ani jeden nechtěl odejít z palubovky poražen. Bojovalo se o každý míč, hra byla vyrovnaná, na konci první půle ale bylo skóre o dvě branky příznivější ve prospěch maďarského týmu. Mostecké hráčky nechtěly nechat soupeřky odskočit na větší rozdíl, podařilo se jim to, a naopak v pětačtyřicáté minutě zápasu dokonce strhly vedení na svou stranu a šly do dvoubrankového vedení. Maďarkám se ale podařilo srovnat a znovu si vybudovat menší náskok, který se ale domácím hráčkám podařilo stáhnout na rozdíl jediné branky. Měly dokonce šanci vyrovnat, ovšem neproměněná sedmička v poslední minutě jim zabránila získat první bod v letošním ročníku Poháru EHF.

Ondřej Václavek, trenér DHK Baník Most:„Je třeba poděkovat fanouškům obou týmů, že dnes vytvořili naprosto skvělou atmosféru a myslím, že dnes museli odcházet spokojeni. Z naší strany se jednalo o nejlepší výkon, který jsme v letošním Poháru EHF podali. Bod bychom si za něj zasloužili, bohužel nám nepřálo štěstí. Přesto ale můžeme být spokojeni s tím, co jsme předvedli a jak jsme se na domácím hřišti prezentovali.

Michaela Borovská, pivot DHK Baník Most:„Ze všech utkání, které jsme letos v poháru odehráli, jsme dnes podali jeden z nejlepších výkonů. Maďarský tým dnes odehrál velmi dobrý zápas, my jsme s ním chtěli držet krok, a to se nám po většinu času dařilo. Na konci nám chybělo štěstí, abychom získali bod, ale i tak jsou pro nás velmi cenné zkušenosti. Sice jsme neuspěli, ale rozhodně se nemáme za co stydět.