Černí andělé se připravují na turnaj Final4

Hned po vánočních svátcích začal ženský tým Černých andělů opět naplno trénovat, protože 29. a 30. prosince jej v Jindřichově Hradci čeká turnaj Final4 Českého poháru žen.

„Po domácím čtvrtfinálovém vítězství v nad Zlínem jsme ještě zhruba týden do Vánoc naplno trénovali a myslím, že jsme tento čas docela dobře využili. Následně už jsme hráčkám naordinovali volno až do 26. prosince, aby si trochu odpočinuly, protože jsem měl pocit, že vloni jsme na turnaji působili trochu unaveným dojmem. Tentokrát jsme dělali vše pro to, abychom dorazili čerství a podali maximální výkon,“ vysvětlil mostecký trenér Peter Dávid.

Černé anděly čeká na úvod semifinálový souboj s Porubou, tedy vlastně repríza loňského finálového utkání. „Osobně jsem velmi rád, že na sebe oba týmy narazí už v semifinále, protože ve finále by nás to mohlo trochu svazovat. Takto ale budeme v pohodě, čerství a hrozně rádi bychom jim loňskou porážku vrátili,“ doplnil trenér.
Do Jindřichova Hradce vyráží mostecký tým v nejsilnější možné sestavě. „O tom, kdo do utkání nastoupí, už máme víceméně jasno, v tuto chvíli nás netrápí žádná zásadní zranění, naopak klíčové hráčky jsou ve velké herní pohodě. Můžeme tedy na turnaj vyrazit v nejsilnější možné sestavě, kterou máme k dispozici,“ připomněl Peter Dávid.

Počítá se i s tím, že za ženský tým Černých andělů nastoupí i dorostenky, které však budou mít v Jindřichově Hradci o něco složitější situaci, protože součástí dvoudenního klání je také turnaj staršího dorostu. „Počítáme s tím, že budeme pokračovat v tom, co předvádíme během celé sezony, tedy, že do zápasů budeme zapojovat i mladé hráčky. Cestujeme společně, dorostenky ale ke svému prvnímu utkání, shodou okolností také proti Porubě, nastoupí ještě dříve než my. Mají to o něco složitější, budou se muset koncentrovat na dvojici zápasů, ale počítáme s nimi a samozřejmě zohledníme vytíženost jednotlivých hráček,“ uzavřel mostecký trenér.