Černí andělé se s Dunajskou Stredou střetnou už v sobotu odpoledne

Černí andělé se připravují na další domácí utkání MOL ligy, v mostecké sportovní hale se střetnou s týmem Dunajské Stredy. Tentokrát se však hraje v netradičním čase, zápas začíná v sobotu 14. prosince už od 15:00 hodin.

Dunajská Streda je sice nováček nejvyšší soutěže a v prvním vzájemném zápase jsme je porazili, ale rozhodně se nejedná o snadného protivníka. Doma se jim podařilo porazit Michalovce, odehráli i další řadu vyrovnaných zápasů a dnes už jsou mnohem dál, než byli na začátku sezony. Mají po půlce sezony mnohem víc zkušeností a rozhodně budou hrát lépe než v našem prvním vzájemném utkání,“ naznačil trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš. Jako do každého střetnutí ale i do toho sobotního půjdou Černí andělé naplno a v přípravě nenechávají nic náhodě. „My v tréninku rozhodně nic nepodceňujeme, naopak tentokrát máme kondiční přípravu o den delší než v minulém týdnu, až od čtvrtka se věnujeme házenkářské přípravě a v sobotu nás čeká zápas. Chceme tentokrát dát příležitost i hráčkám, které naplno nezasáhly do posledních utkání, v sestavě máme místo pro některou z mladších hráček a uvidíme, jak se s touto šancí vypořádají,“ doplnil trenér.

Fanoušci i hráčky se ale tentokrát budou muset připravit i na to, že se bude hrát dříve, než jsou zvyklí, utkání začíná už ve tři hodiny odpoledne. Pro nikoho by se ale nemělo jednat o nepřekonatelnou překážku. „Myslím si, že doba, kdy se hraje, nějaký vliv samozřejmě má, brzy odpoledne není tělo úplně zvyklé vyvíjet nějakou aktivitu. Na evropské úrovni to ale není úplná výjimka, setkali jsme se tím třeba během utkání Ligy mistrů ve Švédsku, kde se nám úplně nedařilo a čeká nás to i během nadcházejících zápasů v Poháru EHF například v Turecku. Takže to vlastně pro nás může být průprava na to, co nás čeká. Možná si v sobotu ráno stihneme dát ještě jeden trénink, to se ještě uvidí. Každopádně se nejedná o nic, co bychom nedokázali zvládnout a určitě se s tím dokážeme vyrovnat. Náš cíl je stejný jako před kterýmkoli jiným utkáním. Podat co nejlepší výkon, ať se hraje v kteroukoli denní dobu,“ uzavřel trenér.

Utkání DHK Baník Most proti MŠK/HC DAC Dunajská Streda začíná v sobotu 14. prosince v mostecké sportovní hale od 15:00 hodin.