Černí andělé si doma poradili s Olomoucí

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 32:27 (14:13)

V Mostě se odehrálo možná větší drama, než všichni čekali. Domácí si velmi rychle v úvodu vytvořili náskok, který zase stejně rychle prohospodařili a soupeř se ve dvanácté minutě dostal dokonce do jednobrankového vedení. Neudržel ho příliš dlouho, ale žádnému z týmů se během první půle nepodařilo soupeři odskočit. I když domácí vedli v osmadvacáté minutě o čtyři branky, Olomoučanky tříbrankovou sérií těsně před sirénou upravily poločasové skóre na rozdíl jediné branky. Hosté i v úvodu druhé půle drželi s domácími krok, až v šestačtyřicáté minutě se Černí andělé utrhli a vytvořili si čtyřbrankové vedení, které ještě navýšili a i když Olomoučanky bojovaly až do posledních minut, podařilo se jim už jen zkorigovat skóre na konečný pětibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci: Šípová 8, Mikulášková 4, Mikulčík 4 – Jansová 6, Závišková 6/2. Rozhodčí: Petr Halada, Jan Kosmák. Sedmimetrové hody: 6/2-5/4. Vyloučení: 5/4. Diváků:300.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Samozřejmě jsme s naším projevem nespokojení, s energií, kterou jsme do utkání dali, možná s výjimkou úseku od čtyřicáté do padesáté minuty, kdy jsme hráli vysunutou obranu, díky této části zápasu jsme vyhráli. Bylo to pro nás hrozně těžké utkání, celý týden jsme trénovali kondici, takže hráčky jsou velmi unavené. Mysleli jsme si, že to bude jednodušší, ale únava asi byla větší, než jsme plánovali. Na druhou stranu to pro nás byla poslední šance, kdy máme tým pohromadě a na kondici trochu zapracovat, protože nám děvčata odjíždějí na reprezentační srazy a vracejí se týden před Ligou mistrů. Po prvním poločase byly hráčky obrovsky unavené, snažili jsme se hrát ofenzivně, ale dnes jsme na to s výjimkou jedné části utkání neměli, jsme rádi za vítězství.

Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc: „I když jsme prohráli, jsem s výkonem našich hráček spokojen. Jeli jsme sem s pokorou, víme o síle Mostu. Trochu nás trápí zranění, chyběly nám dvě klíčové spojky, přesto si myslím, že holky bojovaly, potrápili jsme Most, a to bylo naším cílem. Prohrát důstojně a znepříjemnit soupeři zápas, což se nám podařilo.