Černí andělé si v neděli zahrají finále Českého poháru

DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba 27:25 (14:9)
Druhým finalistou Českého poháru jsou Černí andělé, kteří v nervy drásajícím semifinálovém souboji porazili Porubu až v sedmičkovém rozstřelu. Zápas se přitom pro domácí vyvíjel naprosto bezproblémově, v první půli si Černí andělé vytvořili pětibrankový náskok, který ale na začátku druhé půle prohospodařili a v padesáté minutě zápasu se hosté dostali dokonce do jednobrankového vedení. Skóre se neustále přelévalo až se ukazatel zastavil na konečném stavu 23:23 a šlo se do sedmičkového rozstřelu. A zatímco čtveřice domácích hráček svůj trestný hod proměnila, Porubankám se podařilo překonat skvěle chytající Sabrinu Novotnou pouze dvakrát ze čtyř pokusů.
Nejvíce branek: Kovářová 6, Kostelná 5/3 – Maiwaelderová 6, Smetková 5/2- Rozhodčí: Michael Haramul, Michal Nezbeda. Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/4. Vyloučení 8/5. Diváků : 725.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Dramatičtější scénář jsme si nedokázali ani představit. Po velmi dobrém prvním poločase, kde jsme splnili, co jsme chtěli a mohli jsme přidat i větší počet branek, předvedli jsme s velmi dobrou obranou. Bohužel náš aktuální problém je, že nedokážeme ustát určité fáze zápasu, což bylo na začátku druhé půle. Neskutečně zbytečně jsme znejistěli. A sedmičkový rozstřel, to je jako penalty ve fotbale, sázka do loterie. Je až zázrak, že jsme vytáhli Sabrinu Novotnou z rekonvalescence a ona se nakonec stala hrdinkou zápasu, takové scénáře píše život. Ve finále musíme lépe zvládnout určité zápasové situace. To jsou ty zkušenosti, které mladý tým nemá, naopak potřebujeme víc takto vypjatých zápasů, projít podobným ohněm. Zítra si nemůžeme dovolit takové drama jako dnes.

Finále Českého poháru, ve kterém se Černí andělé střetnou se Slavií začíná v mostecké sportovní hale v neděli 30. prosince od 11:00 hodin. Tak přijďte fandit Černým andělům!