Černí andělé slaví opět český titul

DHK Baník Most: DHC Slavia Praha 24:21 (17:12)

Most podruhé doma porazil Slavii a slaví pátý mistrovský titul v řadě. Utkání začalo obdobně jako včera, Most se velmi záhy dostal do vedení a první poločas zakončil s pětibrankovým rozdílem. Druhá půle se ale nesla v duchu řady nepřesností a Slavii se nakonec podařilo náskok Mostu stáhnout až na rozdíl pouhých dvou branek. Most ale větší drama nepřipustil a zlepšenou hrou v závěru opět odskočil a v posledních minutách utkání už jen bezpečně kontroloval výsledek.

Nejvíce branek: Most- Mikulčík 7, Jeřábková 5/1, Szarková 5, Růčková 3/1 – Slavia: Kutlvašrová 5, Chlupová 4, Kordovská 3, Šetelíková 3
Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/2- 3/1. Vyloučení: 3/5. Diváci 920

František Štika, asistent trenéra DHC Slavia Praha: „Ze včerejška na dnešek nebylo příliš prostoru na přípravu, ale po obědě jsme si dali video, na kterém jsme si ukázali naše včerejší školácké chyby a řekli si, že pokud se jich vyvarujeme, mohl by to být dramatický zápas. To se myslím povedlo, a nakonec dnešní střetnutí odpovídalo úrovní souboji o mistrovský titul. Odvedli jsme maximum a s naším výkonem i s konečným titulem vicemistra jsme maximálně spokojeni.”

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Jsme šťastní, že jsme finálovou sérii nakonec otočili, asi už to bude nějaká naše nová tradice. Byl to zápas velkých nervů, velká psychická bitva a my jsme strašně rádi, že to takhle dopadlo. Samozřejmě jsme velmi šťastní i radujeme se z pátého mistrovského titulu v řadě. Obrovský dík patří také našim skvělým fanouškům, kteří po oba finálové zápasy v mostecké hale vytvořili úžasnou atmosféru a hnali nás stále kupředu. Ne nadarmo se říká, že v Mostě je nejlepší publikum a ve finále se to opět ukázalo.”

mistri1 slavia4 slavia2 slavia8 slavia6 slavia5 slavia7 slavia10