Černí andělé slaví sedmý titul!

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 28:23 (13:12)

Mostecký Baník slaví sedmý titul. Ve druhém finálovém utkání zvládl porazit pražskou Slavii o pět branek, ačkoli průběh utkání byl velmi vyrovnaný. Vedení se hned v úvodu ujaly hostující hráčky, domácí museli prakticky po celý první poločas dotahovat, ve třinácté minutě prohrávali Černí andělé dokonce o tři branky. Nakonec ale pokaždé dokázali domácí soupeřův náskok smazat a do šaten šli za nejtěsnějšího jednobrankového vedení. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu, skóre se přelévalo, zápas se zlomil až v padesáté třetí minutě, kdy se domácí hráčky nadechly k trháku a odskočili soupeři o čtyři branky, na které už Slavia nedokázala zareagovat.

Nejlepší střelci: Šustková 8/3, Kostelná 5, Zachová 5 – Pokorná 8/3, Jačková 4, Svobodová 3. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/3. Vyloučení: 8/7. Diváků? 875.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Jsme strašně šťastní, že jsme to zvládli. Slavia se sice musela vypořádat s výpadkem Veroniky Galuškové, ale věděli jsme, že nesloží zbraně. Bojovali, nechali na palubovce skutečně všechno. Byl to velmi těžký zápas, dramatický, myslím že také velmi atraktivní pro diváky a jsme šťastní, že jsme poslední minuty utkání ovládli a dotáhli ho do vítězného konce.“