Černí andělé slaví v předstihu MOL ligový titul

DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba 35:27 (18:15)

Mostecký Baník chtěl už v sobotu udělat rozhodující krok k vítězství v letošním ročníku MOL ligy a už od prvních vteřin na palubovce ukazoval, že to myslí vážně. V sedmé minutě už domácí tým vedl 6:2, Poruba se ale nechtěla vzdát bez boje a ve 20. minutě srovnala na 11:11 a o minutu později šla dokonce do jednobrankového vedení. Černí andělé ale ještě do konce první půle opět strhli vedení na svou stranu a do šaten šli s tříbrankovým náskokem. Ve druhé půli domácí dál na palubovce dominovali, a i když padaly branky na obou stranách, mostecké hráčky postupně své vedení ještě mírně navýšily a zápas bezpečně kontrolovaly až do konce. V předstihu tak mohly oslavit vítězství v letošním ročníku MOL ligy.

Nejvíce branek: Šustková 5, A. Kostelná 5, Zachová 5/1 – Polášková 6, Mýlková 4, Smetková 4. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody : 4/2 – 5/3. Vyloučení: 4/6. Diváků: 865.

Ondřej Václavek, trenér DHK Baník Most: „My máme v první řadě radost, že jsme si splnili cíl, který jsme si dali. Věděli jsme, že nepůjde o snadné utkání, a to se ukázalo i dnes, ostatně Poruba je tým, který nás jako jediný dokázal v letošní sezoně porazit. Teď si hráčky konečně užijí trochu odpočinku a pak už se budeme soustředit na náš další cíl, kterým je Český pohár.

Dušan Daniš, trenér DHC Sokol Poruba: „Trochu nám nevyšel úvod utkání, prohrávali jsme už 6?2, ale ještě se nám podařilo vrátit do utkání, a dokonce šli do vedení. Pak jsme opět pokazili pár střel a v poločase jsme prohrávali o tři branky. Tentokrát se našim spojkám nedařila střelba, stříleli jsme, ale bohužel naše střely nebyly účinné, a to myslím dnes rozhodlo.“