Černí andělé tentokrát jedou bojovat o ligové body na jih Čech

Po vítězství ve Zlíně se tým Černých andělů připravuje na další utkání na soupeřově palubovce, tentokrát v sobotu 12. ledna vyráží do Písku.

Motivací by pro nás v tomto utkání mělo být, že nám venkovní zápasy dělaly od počátku sezony problémy, na podzim jsme moc bodů z venku nepřivezli. Ani poslední zápas ve Zlíně, který pro nás skončil vítězně, neodpovídal tomu, jak bychom na tom aktuálně měli být,“ uvedl Ondřej Václavek, asistent trenéra Černých andělů, který má za sebou také angažmá v jihočeském klubu.

Hráčky obou týmů se vzájemně velmi dobře znají, aktuálně v Písku působí naše velká soupeřka Alena Šetelíková, která se ze Slavie vrátila domů do Písku. Minimálně v podzimních zápasech hrála klíčovou roli, její aktivita v útocích byla výrazná už ve Slavii a v Písku v tom pokračuje,“ doplnil Ondřej Václavek. Hráček se slavistickou minulostí je na jihu Čech poměrně dost, například brankářka Kristýna Neubergová, už zmiňovaná Alena Šetelíková, Michaela Součková nebo Michaela Pešková, která ve Slavii hrávala na spojce i na křídle. Do Písku se po angažmá v Turecku vrátila Marta Eresken a slávistický dres oblékala ještě jako dorostenka také Kristýna Kubišová.

Rozhodně se nebude jednat o lehký zápas, Písek svou kvalitu rozhodně má, některá z děvčat už se v soutěži pohybují i deset sezon, takže mají odehranou spoustu i velmi těžkých zápasů. Paradoxně tento tým hraje lépe proti silnějším soupeřům, a to je také jeden z důvodů, proč bychom toto utkání neměli podcenit. Obecně týmy s menším počtem bodů v tabulce chtějí v zápasech se silnějšími soupeři ukázat co v nich je, navíc na vlastní palubovce. Příkladem může být poslední utkání Písku před reprezentační pauzou v listopadu proti Olomouci, kdy v poločase Písek dokonce vedl o branku, nakonec sice prohrál o dva góly, ale nebyl horším týmem, jen v utkání udělal víc chyb,“ připomněl Ondřej Václavek.

Mostecký tým je v plné přípravě na sobotní utkání, na jihu Čech by se měla představit prakticky totožná sestava, která odehrála utkání ve Zlíně. „Svou roli bude také hrát specifické prostředí písecké sportovní haly. Osobně očekávám, že bude plno a věřím, že se objeví i fanoušci našeho týmu, tedy například příbuzní a známí Sáry Kovářové a Michaely Borovské, které jsou odchovankyněmi píseckého klubu,“ uzavřel Ondřej Václavek.