Černí andělé tentokrát na slovinský Krim recept nenašli

Černým andělům se v Lize mistrů napodruhé na slovinský RK Krim Mercator vyzrát nepovedlo a v chomutovské hale mu tentokrát podlehli 26:31 (12:14).

Domácí prakticky po celý zápas dotahovali, sice minimální, přesto náskok soupeřek. Do konce prvního poločasu se jim podařilo snížit náskok Krimu na rozdíl pouhých dvou branek. Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil a mosteckým házenkářkám se tentokrát na slovinskou obranu recept najít nepodařilo a prohrály pětibrankovým rozdílem.

Uros Bregar, trenér RK Krim Mercator: „Baník Most ukázal své kvality už během prvního vzájemného utkání v Lublani, ve kterém nás porazil. Věděli jsme, že jde o rychlý tým, který sází na rychlé protiútoky, věnovali jsme proto intenzivní přípravě na toto utkání několik posledních týdnů a vyplatilo se. Jsem rád, že jsme zvítězili a mosteckému týmu patří díky a uznání za to, jak se ve své premiérové sezoně v Lize mistrů prezentoval.

Ondřej Václavek, trenér DHK Baník Most: „Musíme soupeři poblahopřát k vítězství, bohužel jsme v utkání udělali nějakých 22 technických chyb, což je na utkání Ligy mistrů příliš. Vynikající výkon podala Dominika Müllnerová a je především její zásluhou, že jsme během utkání stále drželi kontakt se soupeřem.

Nina Zulič, autorka 11 branek RK Krim Mercator: „Jsem moc ráda, že jsme tentokrát zvítězili. Připravovali jsme se velmi intenzivně, podali jsme během celého zápasu velmi soustředěný výkon a chtěli jsme vyhrát, což byly asi hlavní důvody, které nakonec rozhodly.“

Dominika Müllnerová, DHK Baník Most: „Krim odehrál vynikající zápas, Nina Zulič byla klíčovou hráčkou soupeře, přes kterou šla většina akcí. Je mi líto, že se nám tentokrát nepodařilo zopakovat výkon z Lublaně.WhatsApp Image 2019-11-11 at 21.05.14