Černí andělé trénují i během ligové přestávky

Kvůli reprezentačnímu srazu má MOL liga v tomto týdnu volno, nejbližší utkání proto čeká Černé anděly až 6. října v Michalovcích. Příprava se ale nezastavuje, ačkoli musí probíhat v improvizovaných podmínkách. „Je to pro nás samozřejmě velký výpadek ze zápasového rytmu, po třech odehraných zápasech mít přestávku není úplně ideální, kluby jako my tímto systémem trochu trpí. V tuto chvíli nám chybí sedm hráček, protož kromě ženského reprezentačního týmu jsou pryč i juniorky. Najíždíme tedy na obvyklou metodu spojování tréninků se starším dorostem, případně dohadujeme modelová utkání s chlapeckým týmem dorostenců,“ vysvětlil trenér Černých andělů Peter Dávid.

O1

Ligovou přestávku ale může tým využít třeba na zapracování hráček do týmu, včetně nejnovější posily, makedonské pivotky Stefanije Miševské, která si v domácím utkání proti Olomouci připsala na své konto první ligovou branku. „Stefi se velmi rychle sbližuje s týmem, což je velmi pozitivní, ale samozřejmě bude ještě chvíli trvat, než se do kádru zapracuje naplno, protože přicházela až na začátku sezony. Má velkou vůli na sobě pracovat, a to nejen v házené, snaží se i co nejrychleji naučit jazyk, i když překonat jazykovou bariéru se jí společně s hráčkami daří celkem rychle. Společně komunikujeme německy a zní to vlastně trochu komicky, že se makedonská hráčka a slovenský trenér v českém týmu společně dorozumívají německy,“ doplnil trenér.

Ačkoli je po třech ligových kolech ještě příliš brzy na jakákoli hodnocení, je znát, že nejvyšší ženská házenkářská soutěž bude letos mnohem vyrovnanější. „Výsledky prozatím naznačují, že o nejvyšší příčky by mohlo bojovat pět, šest klubů,“ uzavřel Peter Dávid.