Černí andělé trénují individuálně

Šíření koronaviru zasáhlo všechny obory lidské činnosti a sport v tomto ohledu není výjimkou. To ovšem neznamená, že by sportovci jen nečinně seděli doma. Házenkářské soutěže a utkání byly sice pozastaveny a odloženy, hráčky Černých andělů se ale připravují individuálně.

Samozřejmě respektujeme obtížnou situaci, která kolem šíření koronaviru panuje a řídíme se všemi nařízeními jak státních institucí, tak v návaznosti i opatřeními, která připravuje Český svaz házené. Už v minulém týdnu jsme si ale v klubu vyhodnotili situaci a shodli se, že dříve než v červnu se pravděpodobně nic hrát nebude. V podstatě jsme se proto shodli, že už nyní plynule zahájíme přípravu na novou sezonu,“ vysvětlil Rudolf Jung, manažer DHK Baník Most.

Nouzový stav a zákaz volného pohybu osob na území republiky, který platí od poloviny března, v tomto ohledu přípravu Černých andělů nekomplikuje. „Všechny hráčky se totiž připravují individuálně. Většina z nich odjela do místa svého bydliště, část, jejichž cesta domů by mohla být komplikovaná, zůstala v Mostě. Vše ale probíhá individuálně, v podstatě stejným způsobem, jako letní příprava. Včetně toho, že vše je na dálku vyhodnocováno a tréninkové plány případně upravovány kondičním trenérem Ondřejem Václavkem,“ vysvětlil manažer.

Jak konkrétně příprava Černých andělů probíhá, přiblížíme v samostatném článku s kondičním trenérem v následujících dnech.