Černí andělé už naplno trénují

Po krátké prázdninové pauze už je A tým Černých andělů zpět v plné přípravě na nadcházející sezonu. Prozatím se hráčky zaměřovaly hlavně na kondici, jak bylo avizováno podle nového konceptu přípravy ve spolupráci s firmou Andrle Sport.

IMG-20190728-WA0022

Po prvním týdnu v plném nasazení to možná hráčky o něco víc bolí, v některých případech to může být s ohledem na opakování některých cvičení trochu monotónní, ale víme, že pracujeme v optimálním režimu. V současnosti už se připravuje víceméně kompletní tým vyjma zraněných, postupně se zapojuje i Petra Maňáková, která si plnila rodičovské povinnosti a od devětadvacátého července už by s námi měla pracovat i Alica Kostelná, která se vrací po zranění,“ nastínil Ondřej Václavek, kondiční trenér Černých Andělů.

Příprava Černým andělům naplno začala 22. července a trenéři se shodli na tom, že odpočinek hráčkám prospěl, výjimku tvoří juniorské reprezentantky, které se vrátily z úspěšného účinkování na mistrovství v Litvě, odkud přivezly stříbro.

IMG-20190728-WA0002

První dny zatím probíhaly mimo domácí sportovní halu, většina tréninků se odehrávala venku, například v okolí Benediktu. „Za sebe musím konstatovat, že jsme s přípravou spokojený, i když některé věci byly fyzicky náročné, ale na týmu je jednoznačně znát progres. Na přípravě spolupracujeme s hlavním trenérem A týmu Jiřím Tancošem, který je v této fázi přípravy pochopitelně na všech trénincích přítomný, ale samotná cvičení nevede a má tak možnost přípravu pozorovat více zvnějšku a sledovat, jak na tom jednotlivé hráčky jsou a podle toho pak uzpůsobit i nadcházející házenkářskou přípravu,“ doplnil Václavek.

Už na začátku srpna vyzvou Černí andělé na domácí palubovce v prvních přípravných zápasech bundesligového vicemistra z Thüringeru, který v Mostě následně zůstane i Turnaj Českého porcelánu Dubí. “Čím víc se bude blížit turnaj ve druhém srpnovém víkendu, bude se zvyšovat podíl házenkářské tréninkové složky, prozatím má jasnou převahu kondice. Nadcházející přípravné zápasy jsou pro nás velmi důležité, protože můžeme sledovat zápas od zápasu, jak jsme na tom po kondiční stránce. Všechny týmy, které se představí v Mostě během Turnaje Českého porcelánu Dubí, jsou velmi kvalitní a konformace s nimi nám umožní zhodnotit, v jakém stavu náš tým je a hned pracovat na změnách v důležitých činnostech, pokud budou potřeba,“ připomněl Ondřej Václavek s tím, že kvalitní letní přípravu by měl A tým následně zúročit nejen v nejvyšší soutěži, která startuje na konci srpna, ale především v kvalifikačním turnaji o Ligu mistrů, který mostecké hráčky čeká na začátku září.