Černí andělé už v neděli přivítají německý Thüringer

Černým andělkám začíná v novém roce opět kolotoč zápasů nejen na domácí ligové, ale především na evropské scéně. Už v neděli 5. ledna je čeká první utkání skupinové fáze Poháru EHF, ve kterém se na domácím hřišti postaví proti aktuální německým vicemistryním z Thüringeru.
Upřímně řečeno jsme si německý tým v poháru příliš nepřáli, je to dán především zkušenostmi z uplynulých let, kdy Most hned dvakrát narazil na Metzingen, který ho vyřadil. Oproti tomu Thüringer je náš tradiční soupeř z přípravy, takže jeho sílu velmi dobře známe. I když se může zdát, že v letošní sezoně není úplně nejsilnější, už nám předvedl mnohokrát, jak kvalitním týmem je a jak silným kádrem disponuje. Na každém postu mají několik skvělých hráček a reprezentantek nejen z Německa, ale i z Česka, Švédska nebo Portugalska,“ připomněl trenér mosteckého týmu Jiří Tancoš.

th13

Černí andělé neměli před koncem roku příliš volna, ještě před vánočními svátky zvládli utkání ve Zlíně a vybojovali postup do semifinále Českého poháru, hned po vánočních svátcích doma vysoko zvítězili nad Hlohovcem. Jejich tréninkový program se ale nezastavil ani před koncem, roku náročná příprava na Pohár EHF pokračovala dvoufázově až do posledních dní roku 2019 a hned v prvních dnech nového roku už se tým s nezmenšenou intenzitou připravuje na jedno z nejnáročnějších utkání, které je v nadcházejících dnech čeká. „Je otázka, jak moc bude výhoda, že se první domácí zápas hraje hned tak brzy na začátku roku. Bude hodně záležet na tom, zda se týmy dokážou stoprocentně koncentrovat. I když víme, jak těžké utkání nás čeká, budeme se snažit dát do zápasu maximum a snad nám pomůže i domácí prostředí a skvělá fanouškovská kulisa v mostecké sportovní hale,“ doplnil trenér.
Pokud by fanoušci chtěli s házenou strávit celé nedělní odpoledne, mohou do mostecké sportovní haly dorazit už v 16:00 hodin, kdy startuje přípravné utkání mladších dorostenek DHK Baník Most proti soupeřkám z německé Míšně.

Aby byl vstup do nového roku dostatečně pozitivní, o to se postará výstava kresleného humoru na téma házená, jejíž vernisáž je ve vestibulu sportovní haly naplánována na sedmnáctou hodinu.

Pozvánka MOST házená

 

Utkání Poháru EHF DHK Baník Most proti HC Thüringer začíná v neděli 5. ledna v mostecké sportovní hale od 19:00 hodin, tak přijďte fandit Černým andělům!