Černí andělé už v neděli vyzvou Kastamonu

Doslova hodiny zbývají do dalšího domácího utkání Černých andělů, kteří už v neděli 26. ledna na domácí palubovce přivítají v rámci evropského Poháru EHF turecký tým Kastamonu Belediyesi GSK. Turkyně oplatily Černým andělům porážku ze zářijové kvalifikace o Ligu mistrů a před týdnem si na svém hřišti připsaly na konto výhru 33:27. Černí andělé budou chtít na domácí půdě zabodovat, navíc s tradičně vynikajícími mosteckými fanoušky v zádech.

Příprava na utkání byla tentokrát hlavně v teoretické rovině. Podrobně jsme rozebírali utkání v Turecku, vyhodnocovali taktiku a ukázali si chyby, kterých jsme se dopustili. Sobota už je pak jen ve znamení předzápasového tréninku. Otázkou zůstává, kolik hráček budeme mít k dispozici, to se ukáže až těsně před utkáním. Věřím ale, že v sobě dokážeme zmobilizovat všechny síly a před domácím publikem ukážeme, co v nás je,“ nastínil přípravy svého týmu trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

Mostecké hráčky mají za sebou další náročný týden, ve středu odehrály těžký zápas proti Veselí nad Moravou, který sice z jejich strany nebyl ideální, ale nakonec pro ně skončil vítězstvím 34: 26. „Nebylo to z naší strany ideální utkání, ale Veselí potkalo to, s čím se setkáváme na evropské scéně. Daří se nám se soupeřem držet krok a nevydařená desetiminutovka nás připraví o nadějný výsledek. Právě na tyto pasáže se soustředíme, musíme vědět, kde děláme chyby a musíme se na ně naučit reagovat. Doufám, že se nám v neděli podaří podat co nejlepší výkon a věřím, že divákům předvedeme házenou, která se jim bude líbit a bude je bavit,“ doplnil trenér.

Jak se bude Černým andělům v Poháru EHF dařit, se můžete přijít přesvědčit na vlastní oči. Utkání DHK Baník Most proti Kastamonu Belediyesi GSK začíná v mostecké sportovní hale v neděli 26. ledna od 18:00 hodin. Tak přijďte fandit!