Černí andělé už znají své soupeře v Poháru EHF i termíny zápasů

Ačkoli Černí andělé své účinkování v letošním ročníku Ligy mistrů skončili, rozhodně je nečeká oddych. Automaticky totiž byli zařazeni do skupinové fáze Poháru EHF, tedy druhé nejvyšší evropské pohárové soutěže. V uplynulém týdnu byli vylosováni jejich soupeři, takže už je jisté, že se střetnou s německým Thüringerem, tureckou Kastamonou a maďarským Debrecenem.

Známy už jsou i termíny vzájemných utkání. Jedním z prvních novoročních soupeřů Černých andělů bude Thüringer HC, se kterým mostecké házenkářky změří síly v domovské sportovní hale už 5. ledna. Thüringer je tradičním soupeřem Černých andělů, spolupráce obou týmů trvá již několik let. Tým bundesligových vicemistryň, který má v sestavě jednu z nejlepších českých házenkářek současnosti Ivetu Korešovou (dříve Luzumovou), v Mostě už několikátým rokem zahajuje letní přípravu a je pravidelným účastníkem turnaje Českého porcelánu Dubí.

Druhý domácí zápas skupinové fáze Poháru EHF odehrají Černí andělé v mostecké sportovní hale proti tureckému týmu Kastamonu Belediyesi GSK v neděli 26. ledna. Ani turecký tým není mosteckým hráčkám úplně neznámý, právě přes něj se jim totiž začátkem září podařilo v kvalifikačním turnaji probojovat do Ligy mistrů.

Největší neznámou tak pro Černé anděly zůstává maďarský DVSC Schaeffler, ačkoli konfrontaci s maďarskou házenou mají mostecké hráčky čerstvě v paměti z letošního ročníku Ligy mistryň. Družstvo z Debrecenu dorazí ke vzájemnému střetnutí v rámci Poháru EHF do Mostu 9. února.

Vstupenky na domácí utkání Poháru EHF budou v prodeji za 150 korun, fanoušci ale mohou svým blízkým udělat radost a pořídit jim vánoční dárkový poukaz na všechna tři domácí pohárová utkání za 300 korun. K dostání bude na recepci sportovní haly už od začátku prosince.