Černí andělé v dalším kole Ligy mistrů remizovali

Mostecké házenkářky berou bod za remízu v dalším zápase Ligy mistrů. Ve druhém domácím utkání hráčky Černých andělů začaly lépe a brzy si vypracovaly vedení, v jednu chvíli vedly dokonce pětibrankovým rozdílem, jejich švédské protihráčky se ale vždycky dokázaly přiblížit na minimální rozdíl. Přesto se šlo o poločase do šaten s čtyřbrankovým vedením pro mostecký tým. Ve druhé půli se obraz hry změnil, mostecké hráčky začaly chybovat a i přes vynikající zákroky Dominiky Müllnerové v brance se Švédkám nakonec podařilo vyrovnat. Přestože měly domácí hráčky výhodu poslední střely, překlopit výhru na svou stranu už se jim nepodařilo.

Rasmus Overby , trenér IK Sävehof : „V první polovině jsme nebyli připraveni na rychlou hru soupeře, ale ve druhé půli jsme také zrychlili a hru vyrovnali. Myslím, že remíza je férový výsledek pro oba týmy.

Ondřej Václavek, trenér DHK Baník Most: „My jsme byli lepším týmem v první půli, soupeř naopak ovládl druhý poločas. Švédský tým má velmi dobrou střelbu z dálky, což je jedna z věcí, které se od něj můžeme učit. I já jsem přesvědčen, že dělba bodů za remízu je spravedlivý výsledek se kterým mohou být oba týmy spokojené.

Michaela Borovská, DHK Baník Most: „Myslím, že v první půli jsme byli lepší, měli jsme větší štěstí, fungovala nám obrana, což byl problém, se kterým jsme se v posledních zápasech trochu potýkali. Naopak ve druhé polovině byl o něco lepší soupeř, nadělali jsme dost technických chyb, což je také věc, se kterou se v poslední době potýkáme. Mohu jen souhlasit s tím, že oba týmy mohou být spokojené s jedním bodem za remízu.

Johanna Forsberg , IK Sävehof : „Byl to těžký zápas, ale užily jsme si ho. Moc se mi líbila atmosféra v hale, publikum bylo vynikající. Oba týmy mohou být s bodem spokojené.