Černí andělé v neděli vyrážejí k souboji s Thüringerem

V neděli odpoledne nastoupí mostečtí Černí andělé k dalšímu zápasu Poháru EHF, tentokrát na horké půdě německého Thüringeru.

Potom co se nám povedlo ovládnout zápas v Michalovcích, které sice byly oslabeny, jsme dobře naladění a těšilo by nás, kdybychom vyhráli i v Thüringeru. Je to sice těžký soupeř, možná nejtěžší z celé skupiny, a navíc hraje doma. Doufáme ale, že se nám podaří zúročit trénink, který jsme si nastavili a postupně snižujeme rozdíly se soupeři, s nimiž hrajeme. Samozřejmě to bude nesmírně těžké, ale vypadá, to, že soupeř nastoupí bez Ivety Korešové v sestavě, což by pro nás mohla být šance. Hra Thüringeru se díky tomu musela změnit, většinu zápasu hráli na střelecké spojky a na tuto eventualitu se také připravujeme, snažíme se naši hru přizpůsobit tomuto stylu hry. Shodou okolností Michalovce mají podobnou pivotku jako Thüringer, takže jsme přípravu v tomto týdnu vlastně zdvojili,“ naznačil trenér mosteckého týmu Ondřej Václavek.

Černí andělé do místa utkání vyrážejí až v neděli, ačkoli začátek byl stanoven už na druhou hodinu odpolední. „Když to srovnám s cestou do Zlína nebo do Michalovců, je to v podstatě kousek na druhé straně Krušných hor, navíc pojedeme po německých dálnicích. Využíváme toho, že můžeme ještě v sobotu trénovat, hráčky se vyspí doma, což jim dá šanci se také lépe naladit a nabít před utkáním, jako když hrajeme doma,“ doplnil trenér.

Do boje se vypraví už také prakticky kompletní mostecký tým. „Kromě Alice Kostelné to vypadá, že všichni jsou zdravotně v pořádku, ačkoli v době, kdy řádí chřipka a při našem nabitém programu, se asi nedá příliš počítat, že budeme úplně stoprocentně odpočatí. Zatím to ale vypadá, že budeme všichni a doufáme, že to tak i zůstane. A jak už je u nás zvykem, do každého zápasu jdeme naplno a chceme vyhrát a v neděli to rozhodně nebude jiné,“ uzavřel Ondřej Václavek.

Utkání v Německu začíná ve 14:00 hodin, sledovat jej můžete také na programu Sport1.