Černí andělé v pátek vyrážejí do Zlína na čtvrtfinále poháru

Mostečtí Černí andělé jsou jedním z mála MOL ligových týmů, kterým ještě nezačala vánoční pauza, už pátek 20. prosince je čeká čtvrtfinále Českého poháru, ke kterému vyrážejí na hřiště Zlína.

Naše příprava probíhá víceméně standardně, i když i náš program už je trochu předvánoční, v pondělí jsme s celým týmem vyrazili na lasergame, pak jsme měli společné posezení a rozdali si dárky. Jinak ale trénujeme dál, do středy máme půlené tréninky zaměřené na kondici a házenou, opět je velká část přípravy věnována kondici, konkrétní příprava na Zlín přijde ve čtvrtek,“ uvedl trenér mosteckého týmu Jiří Tancoš.

Rozdíl mezi přípravou na ligové utkání a pohárovým střetnutím je ale prakticky nulový. „Je ale pravda, že jedním z klubových cílů je jako každý rok vyhrát Český pohár, takže do zápasu půjdeme s tím, že chceme vyhrát a doufám, že se nám podaří se stoprocentně zkoncentrovat na zápas. Nebude to úplně lehké, protože všichni už se těší na pár dnů volna, které si každá z hráček velmi zaslouží,“ doplnil trenér.

Krátké volno je pro tým velmi důležité, už proto, že Černí andělé mají za sebou v polovině sezony už zhruba čtyřiadvacet mistrovských zápasů. Ani to ovšem není před koncem roku všechno, mostecké házenkářky vyběhnou na domácí palubovku ještě 27. prosince, kdy je čeká předehrávka MOL ligového zápasu proti Hlohovci, hned 5. ledna totiž odehrají první domácí utkání skupinové fáze Poháru EHF s německým Thüringerem.