Černí andělé v pohárovém čtvrtfinále už ve čtvrtek vyzvou Olomouc

Černí andělé se už ve čtvrtek 20. prosince utkají s Olomoucí, tentokrát ovšem nikoli v rámci ligové soutěže, ale ve čtvrtfinále Českého poháru. „Pro nás je samozřejmě dobře, že hrajeme doma. Olomouc je velmi silný soupeř, takže se bude jednat o divácky velmi atraktivní utkání. Předpokládám, že to bude dobrý zápas, už naše první vzájemné střetnutí v lize bylo odehrané ve velkém tempu a nám se ho podařilo ovládnout, takže doufám, že na něj úspěšně navážeme,“ uvedl trenér mosteckého týmu Peter Dávid.

Kromě domácího prostředí mohou mostecké házenkářky těžit i z toho, že celý tým je kompletní a nikoho nepronásledují zdravotní potíže. „Pravdou ale je, že příprava není úplně ideální, protože v pondělí se dohrávala dorostenecká soutěž, kde jsme měli na palubovce řadu hráček, takže jsme zase nemohli trénovat společně. My už jsme si na druhou stranu na tyto situace zvykli, od chvíle, kdy odjely české reprezentantky na mistrovství, jsme tréninky tradičně slučovali a slepovali, jak bylo potřeba,“ doplnil trenér. Do přípravy na pohár už se naplno zapojily i hráčky, které si plnily reprezentační povinnosti. „Oproti loňskému roku nemusí hráčky tak bojovat s únavou a je samozřejmě dobře, že jsme se mohli týden připravovat společně. Z klubového pohledu je to tedy rozhodně pozitivní,“ uzavřel trenér.

Zápas DHK Baník Most proti DHK Zora Olomouc začíná v mostecké sportovní hale v 18:00 hodin. Vstupné na pohárové zápasy je dobrovolné.