Černí andělé v sobotu hostí svého tradičního rivala ze Slavie

Málokterý zápas nejvyšší ženské házenkářské soutěže má takový náboj jako mezi Mostem a Slavií. A právě tyto dva týmy se v sobotu střetnou s mostecké sportovní hale. Slavia patří mezi tradiční soupeře Černých andělů a nejen jejich finálové souboje o mistrovský titul zaručují atraktivní podívanou.

Máme za sebou tři vítězná ligová utkání v řadě, ale Slavia je na tom úplně stejně, takže co se týče herní pohody a psychiky jsme na tom podobně. Moc dobře ale víme, že se jedná o jeden z nejdůležitějších zápasů MOL ligy a jsem přesvědčený o tom, že se hráčky na toto utkání dokážou správně namotivovat a koncentrovat. To je u nás vždycky jeden z velmi důležitých faktorů, abychom se dokázali koncentrovat a měli vůli vyhrát. V tomto případě o nedostatek motivace nemám strach, už proto, že se jedná o soupeře, se kterým se velmi dobře známe. Vlastně se dá říci, že děvčata znají Slavii lépe než já, mají spolu odehráno nesčetně zápasů, potkávají se i v reprezentaci,“ vysvětlil trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.

Ačkoli se jedná o velmi prestižní a exponované utkání, Černí andělé na své tréninkové přípravě nic zásadního nemění. „Máme nastavený dlouhodobý tréninkový cyklus prakticky až dokonce roku, respektive do prvního utkání Poháru EHF na začátku ledna proti Thüringeru. Toho se snažíme držet, takže začátek týdne je vždycky poměrně intenzivně zaměřen na kondici, zbytek se pak už soustředíme na nadcházející utkání a trénujeme konkrétní věci. V zápase se budeme snažit praktikovat naší hru a z toho, co jsem měl možnost vidět, Slavia se snaží hrát podobně rychlou házenou, takže by se mohlo jednat zápas velmi pohledný pro diváky. Otázka samozřejmě je, jakou každý z týmů zvolí taktiku. V našem případě se na stylu hry nic moc nezmění, ale vyzkoušeli jsme si už i nové útočné kombinace a přechody a ty budeme chtít aplikovat v sobotním utkání,“ doplnil trenér.

Utkání mezi DHK Baník Most a DHC Slavia Praha začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 7. prosince od 18:00 hodin. Tak přijďte fandit Černým andělům!