Černí andělé ve středu vyrážejí do Hodonína

Další náročný týden je před házenkářkami mosteckého Baníku. Ve středu totiž v rámci předehrávky dalšího kola MOL ligy vyrážejí do Hodonína, aby je v neděli opět na domácí půdě čekal zápas Ligy mistrů, tentokrát proti švédskému IK Sävehof.

Naše příprava probíhá standardně, aniž bychom se soustředili na konkrétního soupeře. V podstatě jde o věci, které potřebujeme v průběhu celé sezony. Snažili jsme se pracovat na obranných činnostech i na dalších věcech, které nám odhalil zápas proti Györu v neděli,“ vysvětlil trenér mosteckého týmu Jiří Tancoš.

Hráčky Černých andělů už si pomalu zvykají na zápasový cyklus, kdy je ve středu čekají utkání nejvyšší domácí soutěže a víkendy patří zápasům Ligy mistrů. „Asi nejméně příjemné v tomto zápasovém tempu jsou dlouhé přesuny. Pro nás trenéry je to náročné hlavně v tom, že nemáme tolik času na tréninky, kde bychom vylepšovali určité činnosti a reagovali na konkrétní věci, které vyplynou z analýz utkání. Musíme se tomu ale dokázat přizpůsobit. Momentálně jsme nastaveni tak, že chceme podávat maximálně soustředěný výkon a vydat ze sebe maximum v každém utkání, bez ohledu, kdo proti nám na palubovce stojí,“ doplnil trenér.

Z Hodonína se Černí andělé vrátí ve čtvrtek nad ránem a hned se vrhnou na přípravu k nedělnímu zápasu Ligy mistrů, na který se opět stěhují do chomutovské Rocknet Arény. Tentokrát vyzvou švédský Sävehof a pokud se jim podaří zvítězit, výrazně se zvýší jejich postupové šance.