Černí andělé vezou první finálovou výhru ze Slavie

Černí andělé zvládli úspěšně první finálový zápas a ze Slavie vezou výhru 21:20 (12:6). „Zápas by se dal nejlépe rozdělit na dvě poloviny. V té první jsme jasně dominovali a vedli jsme o šest branek. Trochu jsme očekávali nápor Slavie ve druhé polovině, a to se také potvrdilo. Ačkoli jsme přišli o náskok z prvního poločasu, opět jsme ale prokázali, že dokážeme velký tlak ustát, neodpadli jsme a nedovolili Slavii utkání otočit,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid. „Druhá polovina utkání patřila rozhodně brankářce Hillebrandové, která nám v brance Slavie hodně komplikovala cestu k vítězství. Slavia se i dnes ukázala jako velmi kvalitní, silný soupeř, který ani za nepříznivého stavu neskládá zbraně. Celkově však toto utkání bylo hlavně o bojovnosti a jsem velmi rád, že se nám ho podařilo úspěšně zvládnout,“ doplnil trenér.

Zároveň poděkoval i všem fanouškům Černých andělů, kteří si našli cestu do Prahy a vydatně mostecké hráčky podporovali. „Mám velkou radost z toho, že dorazilo hodně našich fanoušků a vytvořili v pražské sportovní hale skvělou kulisu. Zaslouží si poděkování a na našem vítězství mají rozhodně i oni svůj podíl,“ uzavřel trenér.

Mostecký kouč si je před domácí odvetou v sobotu 19. května také velmi dobře vědom, že cesta k obhajobě titulu pro Černé anděly nebude snadná a rozhodně ještě není nic rozhodnuto. „První krok jsme úspěšně zvládli, ale druhé utkání bude záviset na individuálních výkonech jednotlivých hráček, ale také na tom, jak se oba týmy dokážou vyrovnat s tlakem, který na nich leží,“ vysvětlil Peter Dávid.