Černí andělé vezou vítězství z Prešova

Házenkářky Prešova dokázaly Černým andělům vzdorovat jen v prvním poločase, nakonec Baníku podlehly 26:30 po poločase 13:15.

„Jsme rádi, že jsme tento zápas vyhráli, Prešovanky jsou opravdu silným soupeřem. Samozřejmě, bojovali jsme i se zimou v této hale, takže jsme dnes museli jít skutečně na dno svých možností. Zápas jsme vyhráli naší dynamickou a rychlou hrou dopředu,“uvedl po zápase trenér Mostu Peter Dávid. Přesto na svém výkonu Mostečtí viděli i nedostatky.

„Naším největším problémem je udržet po celou dobu zápasu stejně vysokou úroveň hry. Tentokrát nám nevycházela obranná fáze, největší starosti nám zejména v první půli dělala nejlepší hráčka soupeře Demajová. Až když jsme na ní nasadili osobní obranu, soupeř se nemohl výrazněji prosadit. Nakonec si ale odvážíme vítězství, takže můžeme být spokojeni,“ doplnil vedoucí družstva Černých andělů Radek Maděra.

V prvních dvaceti minutách domácí házenkářky vedly dokonce o čtyři góly, Černí andělé ale v závěru poločasu strhly vedení na svou stranu. Ve druhé půli už si mostecké hráčky udržovaly odstup až o 6 branek a pohlídaly si vítězství. Nejlepšími střelkyněmi Mostu byly Markéta Jeřábková (7), Simona Szarková (7) a Sára Kovářová (5).