Černí andělé vezou výhru z Hodonína

Nováček z Hodonína sice podal proti mosteckým házenkářkám velmi dobrý výkon, přesto jim podlehl 29:35 (15:17). „Z výsledku to možná není na první pohled jasně patrné, ale zápas splnil naše očekávání. Měli jsme přesně stanovené cíle a představy, s nimiž jsme do utkání šli,“ vysvětlil trenér Černých andělů Peter Dávid.

Mostecký tým vstoupil do utkání velmi dobře, rychle si vytvořil náskok, dobře mu fungovala obrana, pak ale Černým andělům selhala koncovka a nováček z Hodonína se dostal zpět do utkání až na poločasový rozdíl pouhých dvou branek. „V této části utkání jsme nejen neproměňovali vyložené šance, ale nedařilo se nám ani z dobrých pozic na spojce a soupeř našich chyb dokázal využít,“ doplnil trenér.

Po přestávce ale Černí andělé dostali utkání pod kontrolu a soupeři odskočili až na rozdíl deseti branek. „V této fázi zápasu jsme poslali na palubovku naše mladé hráčky a kontrolovali vývoj utkání až do konce,“ vysvětlil Peter Dávid a dodal, že soupeř si rozhodně zaslouží poklonu za předvedený výkon. „Zcela nadstandardní výkon předvedla v dresu soupeře Annamaria Patrnčiaková, která zaznamenala sedmnáct branek. V našem týmu byly branky rozděleny mezi větší počet hráček. Šest branek nastřílely Adéla Stříšková, Michaela Borovská a Sára Kovářová,“ doplnil asistent trenéra Peter Sabadka, který je zároveň trenérem starších dorostenek Baníku. A jejich výkon v ženském týmu proti Hodonínu hodnotil velmi pozitivně. „Nasazení mladých hráček do závěrečné fáze utkání přesně splnilo svůj účel. Sice chvíli trvalo, než se dostaly do tempa, ale předvedly velmi dobrý výkon,“ uzavřel Peter Sabadka.