Černí andělé vezou výhru z Tachova

Přípravu na odvetu v Metzingenu si mostecké házenkářky zpestřily úterním zápasem třetího kola Českého poháru žen v Tachově. Domácí TJ Slavoj Tachov nakonec Černým andělům podlehl 18:35 (9:16).

Měli jsme trochu pomalejší rozjezd, ale ve chvíli, kdy jsme se dostali obrazně řečeno do provozní teploty, už vše probíhalo podle našeho scénáře. Do utkání jsme nasadili dvě sestavy, abychom rovnoměrně rozložili síly na všechny hráčky v kádru. Jedinou větší komplikací bylo zranění Terezy Eksteinové ještě během rozcvičování, ale nemělo by se jednat o nic zásadního,“ uvedl trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid.

Ačkoli se zápas hrál uprostřed příprav na víkendové odvetné utkání Poháru EHF, na nějž Černí andělé cestují na palubovku Metzingenu, neznamená to pro mostecký tým žádné výrazné komplikace. „Možná jsme měli naopak šanci se trochu oprostit od tréninkové rutiny. Hráli jsme v plném zápasovém zatížení, navíc v prostředí, které pro nás není zcela známé, ani o soupeři nemáme mnoho informací. O to zajímavější to pro nás bylo a z pohledu přípravy na odvetu v Metzingenu nám to určitě prospělo,“ uzavřel trenér.