Černí andělé vezou z Písku dva vítězné body

Černí andělé v sobotu uspěli na hřišti soupeřek z Písku a domů si vezou výhru 36:25 (15:13).
Dva body za výhru nás samozřejmě těší, ačkoli určitý respekt ze soupeře z naší strany byl možná trochu znát. Konečný výsledek úplně neodpovídá průběhu utkání, výrazněji jsme na palubovce dominovali až zhruba v posledních patnácti minutách,“ uvedl trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.

Černí andělé si už na začátku zápasu vytvořili slibný náskok, ovšem vyloučení jejich nápor zbrzdila a nevyšel jim závěr prvního poločasu, takže se píseckým hráčkám podařilo náskok snížit a dostat se znovu do hry. Ještě na začátku druhé půle se Písečankám dařilo držet s mosteckými hráčkami krok, zhruba od 45. minuty se ale Černým andělům podařilo proměnit několik rychlých protiútoků a svůj náskok začaly navyšovat až na konečný jedenáctibrankový rozdíl.

Konec první půle se nám nepovedl, druhý poločas už byl výrazně lepší. Protože jsme měli delší čas na přípravu, mohli jsme se připravit i po taktické stránce, takže jsme prakticky po celý zápas hráli osobní obranu na Hanu Kvášovou, což také poměrně fungovalo. V brance se vystřídaly obě brankářky a obě předvedly velmi dobrý výkon,” vypočítal trenér další faktory, které mosteckým házenkářkám pomohly ke dvěma bodům. “Dnes jsme to zvládli, hráčky plnily, na čem jsme se dohodli a zvítězili jsme. Teď už se můžeme naplno koncentrovat na domácí zápas se Slavií, který je před námi o nadcházejícím víkendu,” uzavřel trenér.