Černí andělé vítězí i v Plzni

Ani Plzni se nepodařilo přerušit vítěznou sérii Černých andělů, kteří si ze soupeřovy palubovky vezou vítězství 29:20 (13:9).

„Úvod utkání se vůbec nevyvíjel v náš prospěch, prohrávali jsme 4:1, a i když jsme věděli, jaká je síla Plzně, povedlo se soupeři nás trochu zaskočit. Naštěstí ale tento tým už má tu vnitřní sílu a dokáže nepříznivé situace překonat, takže jsme si ještě do konce poločasu vypracovali čtyřbrankový náskok a ve druhé půli zápasu už jsme jasně dominovali,“ komentoval výsledek trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid.

Disciplinovaný výkon, podpořený v důležitých fázích zápasu zákroky brankářky Dominiky Müllnerové, tak zajistil Černým andělům už třináctou výhru v řadě. „Naše hra měla i určité nedostatky, neproměnili jsme například čtyři sedmičky, na druhou stranu se ale znovu ukázalo, jak si jednotlivé hráčky plní na hřišti své role a vždycky se najde někdo, kdo na sebe dokáže vzít zodpovědnost a pomoci týmu překonat těžké fáze zápasu. Mám radost i z toho, že se nám opět povedlo dát příležitost všem hráčkám z lavičky, včetně těch, které se vracejí po zranění, ať už to byla Stefanija Miševská, která má za sebou několikatýdenní zápasovou pauzu způsobenou zraněním nebo Veronika Šípová, ta do utkání nejvyšší soutěže zasáhla dokonce po více než roční absenci,“ doplnil trenér.