Černí andělé vybojovali ligové body i v Olomouci

Středeční předehrávka dalšího MOL ligového kola v Olomouci skončila šťastně pro mostecké házenkářky, které si domů vezou vítězství 30:22, ačkoli v prvním poločase prohrávaly jednobrankovým rozdílem 13:14.

V našem dnešním výkonu se trochu odrazily ještě zbytky zklamání z pohárové prohry v Maďarsku a také trochu únava. Olomouc se podle předpokladů ukázala jako velmi silný soupeř, který s námi držel krok prakticky až do čtyřicáté minuty, kdy dokonce vedl tříbrankovým rozdílem, ale jsem moc rád, že jsme ani za nepříznivého stavu zápas nevzdali a zápas se nám povedlo otočit a dovést do vítězného konce,“ uvedl trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.

Utkání v Olomouci bylo pro diváky velmi atraktivní, protože celou první půli se oba týmy přetahovaly o vedení a hrála se velmi vyrovnaná partie. „Tentokrát jsme nestřídali tak, jak jsme zvyklí a netočili sestavou, jak je obvyklé. V první půli bylo hodně odražených míčů, měli jsme i poměrně dost vyloučených, starosti nám dělala i soupeřova brankářka. Ve druhé půli se obraz hry změnil v náš prospěch a nám se povedlo utkání otočit. Důležité je, že jsme splnili úkol, se kterým jsme do Olomouce jeli, tedy, že toto utkání potřebujeme a chceme vyhrát,“ doplnil trenér. Černí andělé si vítězstvím upevnili vedení v nejvyšší domácí soutěži, zároveň ale šlo i o důležitou prověrku před sobotním zápasem dalšího kola Poháru EHF, ve kterém se mostecký tým představí na hřišti tureckého Kastamonu.

V Olomouci jsme nepřidávali žádní prvky, které bychom rádi uplatnili o víkendu v Poháru EHF. Nebylo na to příliš prostoru, navíc jsme věděli, že půjde o těžký zápas, na který je potřeba se naplno soustředit. Pomohlo nám to ale z hlediska přípravy, takto těžké utkání je pro nás v době, kdy není příliš času na trénování, velmi cenné,“ vysvětlil Jiří Tancoš.

Černí andělé se do Turecka přesouvají už během pátečního dopoledne, utkání skupinové fáze Poháru EHF je čeká v sobotu krátce po poledni.