Černí andělé vyrážejí na cesty, v pátek z Bánovců míří rovnou do Györu

Mostecké házenkářky stráví víkend na cestách, už v pátek cestují do Bánovců nad Bebravou, kde je čeká předehrávka dalšího kola MOL ligy. Hned po zápase se přesouvají do maďarského Györu, aby se tu v neděli postavily k poslednímu zápasu ve své skupině Ligy mistrů.

Tak trochu jsme obě utkání spojili, abychom si ušetřili jednu cestu domů, a zároveň abychom zápas v Bánovcích využili jako přípravný zápas v co nejbližším termínu utkání proti Györu. Získali jsme tím vlastně jeden den navíc a ušetřili si jednu cestu. V Györu tak budeme už v pátek večer, na sobotu máme naplánovaný první trénink v jejich tréninkové hale. Přímo v místě, kde se bude hrát zápas Ligy mistrů, budeme lehce trénovat až v neděli, abychom se s halou seznámili, večer už nás čeká utkání Ligy mistrů,“ vysvětlil plány Černých andělů trenér Jiří Tancoš.

Do každého zápasu vstupujeme s nějakými určitými cíli, také do zápasu v Bánovcích chceme zařadit specifické prvky, které budu po hráčkách vyžadovat. V tomto ohledu pro mne není podstatný konkrétní výsledek, ale abychom plnili to, na čem se dohodneme. Nebude to tedy zcela standardní utkání, nelze čekat totéž, co jsme předváděli třeba proti Prešovu na domácí palubovce. Bude to trochu jiné utkání a doufám, že si z něj kromě dvou bodů, které jsou pro nás v tomhle ohledu vlastně povinné, odneseme i něco dalšího,“ připomněl trenér.

O něco více prostoru na trénování v tomto týdnu Černým andělům prospělo, ačkoli času na přípravu proti soupeři jakým je Györ, by samozřejmě bylo potřeba mnohem víc. „Bohužel nemůžeme trénovat dvoufázově, kdybychom byli profesionální tým, měli bychom osm, devět tréninků za týden, v našich podmínkách jich máme polovičku. A pro týmy jako Györ jsou dvoufázové tréninky standard. Nemáme tolik času, což mi jako trenérovi vadí asi nejvíc, asi se v tomhle ohledu neliším od ostatních, přáním každého trenéra je mít hráčky co nejvíc na hřišti. Ale snažíme se čas, který máme k dispozici využít co nejefektivněji, vypíchnout nejdůležitější věci, ačkoli zůstává spousta maličkostí, na které se prostě nemůžeme soustředit,“ uved Jiří Tancoš.
G23
Do každého zápasu se snažme jít s nějakou taktikou, i když to není snadné, protože hráčky mají raději zažité věci. Přesto se snažíme nějaké taktické záležitosti do naší hry zařazovat a také tentokrát něco chceme zkusit, respektive něco musíme zkusit, protože nechceme na palubovce jen stát a čekat, co se bude dít. Samozřejmě víme, že Györ si pravděpodobně dokáže poradit se všemi situacemi, které si na něj dokážeme připravit, už jen to, že zhruba dva roky neprohrál, je celkem výmluvné. Jenže my nechceme dělat stále to samé, musíme se snažit některé věci eliminovat, poučit se z předešlých zápasů a doufám, že za dva, tři tréninky, které před sebou ještě máme, některé věci dopilujeme a někam se ještě posuneme. Stále potřebujeme až moc času, abychom ve hře něco změnili, ovšem ten čas mít nebudeme ani v budoucnu, takže se musíme snažit, když nemůžeme a ani nechceme hrát stále totéž a opakovat stejné chyby,“ připomněl trenér.

G27
Do Maďarska ale mostecký tým nejede v nijak poraženecké náladě. Cíl je stále stejný jako před každým zápasem, ať už v domácí soutěži nebo Lize mistrů. „Jsme zvyklí se na každý zápas stoprocentně připravovat. Je před námi 60 minut utkání a rozhodně neodjíždíme s tím, že jsme předem prohráli. Víme, co nám nevyšlo v domácím zápase, že jsme mohli hrát líp a několikrát jsme to už letos ukázali. A když mohl v Györu hrát Krim 50 minut víceméně vyrovnané utkání, proč bychom to nemohli zvládnout také. Když se nám bude dařit, může se to povést. Víme, jaké jsou naše šance, jsme realisté, ale ke každému zápasu odjíždíme s tím, že chceme odehrát co nejlepší utkání a pokusit se vyhrát,“ uzavřel Jiří Tancoš.