Černí andělé vyzvou o víkendu bundesligového vicemistra z Thüringeru

Zápasovou přípravu zahájí Černí andělé o víkendu na domácí palubovce proti tradičnímu soupeři z Thüringeru. Kromě týmů žen se ale střetnou také družstva starších dorostenek obou klubů. Ještě předtím, už ve středu se ale hráčky Černých andělů střetnou v exhibičním utkání s hokejisty litvínovské Vervy.

„Do každého přípravného týdne vsouváme vždy nějakou akci pro zpestření. Ve středu je to společný trénink a exhibiční střetnutí s hokejisty litvínovské Vervy. Samozřejmě od podobných akcí nečekáme žádné velké výkony, důraz je v tomto případě kladen na trénink před samotným utkáním. V podvečer se pak představí házenkářky proti hokejistům a následně se proti sobě postaví smíšené týmy,“ uvedl trenér Černých andělů Peter Dávid.

Ostrý zápasový start čeká mostecké házenkářky o víkendu 5. a 6. srpna, kdy se hned dvakrát utkají s úřadujícími bundesligovými vicemistryněmi z Thüringeru HC. „Zápasová příprava v Mostě začíná už víceméně tradičně, dvojzápasem s Thüringerem HC. Obvykle je to už o prvním srpnovém víkendu, vždy se mění jen místo, tentokrát německý tým přijíždí k nám do Mostu. Do zápasu vstupujeme z hrubé přípravy, tomu asi budou odpovídat i herní výkony obou týmů. Přesto jak my, tak náš soupeř si tato přípravná utkání velmi pochvalujeme, protože se jedná o velmi dobrý a kvalitní úvod zápasové sezony,“ doplnil trenér.

Novinkou jsou letos utkání starších dorosteneckých týmů obou klubů. „Dlouhodobou spolupráci Thüringerem se nám letos podařilo dotáhnout až do této fáze, kdy se v rámci přípravy mají možnost střetnout i týmy starších dorostenek. Pro mladé hráčky je konfrontace s německou házenou, navíc s tak kvalitním soupeřem, obrovsky cenná zkušenost,“ doplnil Radek Maděra, trenér mosteckých starších dorostenek, které v uplynulé sezoně získaly historicky první mistrovský titul.

O kvalitách soupeře Černých andělů není třeba vůbec pochybovat, Thüringer HC patří k nejlepším německým dámským házenkářským klubům, je mnohonásobným bundesligovým mistrem, v poslední sezoně získal titul vicemistra. Pravidelně je rovněž účastníkem Ligy mistrů.
Černí andělé se s Thüringerem utkají v sobotu 5. srpna, kdy od 14:00 hodin startuje utkání starších dorostenek, v 19:00 hodin začne zápas ženských týmů. V neděli 6. srpna proti sobě nastoupí dorostenky Mostu a Thüringeru už v 10:00 hodin, zápas žen startuje v 15:00 hodin.

Všechna přípravná utkání jsou otevřená i pro veřejnost za dobrovolné vstupné. Vstup na zápasy je zadním vchodem sportovní haly v Mostě (přes recepci).