Černí andělé zahájí ligovou sezonu na Slovensku

Začátek nejvyšší soutěže házenkářek odstartuje český mistr z Mostu v sobotu 2. září na hřišti nováčka z Bánovců nad Bebravou. „Víme, že jsme v tomto případě v roli favorita, což si samozřejmě uvědomujeme, ale na utkání se velmi těšíme, protože soupeř je pro nás velká neznámá,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid, jehož svěřenky jsou po vyhraném turnaji v Německu o posledním srpnovém víkendu velmi dobře motivované a chtějí do nové sezony vstoupit vítězně.

Černí andělé za sebou mají velmi náročnou přípravu, srovnávat přípravná a ligová utkání ale nelze. „Přípravné zápasy jsou o něčem jiném. Po každém z nich jsme měli čas si případné nedostatky rozebrat a soustředit se na ně v dalším střetnutí. V lize už ale záleží na každém zápase a nemůžeme si dovolit žádné zaváhání. Každé utkání je pro nás proto velmi důležité,“ doplnil trenér.

Na Slovensko odjíždějí Černí andělé ve velmi silné sestavě. „Kromě zraněné kapitánky Lucie Mikulčík se nám na reprezentačním srazu ještě zranila Barbora Buchnerová a otazník visí nad startem Veroniky Mikuláškové. Máme ale k dispozici dostatečně široký kádr, abychom mohli v průběhu zápasu točit sestavu, jak bude potřeba,“ upřesnil Dávid.

Ještě jedno specifikum bude mít pro mostecký tým první zápas nejvyšší soutěže. „Čeká nás netradiční odjezd. Z Mostu budeme vyrážet už o půl šesté ráno, protože utkání v Bánovcích se hraje už ve tři hodiny odpoledne,“ dodal trenér. Zápas bude možné sledovat i živě na slovenském televizním kanálu TV 213.