Černí andělé zakončili přípravu ziskem trofeje v Německu

Lepší konec přípravy si Černí andělé ani nemohli přát. O posledním srpnovém víkendu se totiž stali vítězi patnáctého ročníku turnaje MITGAS-Cup der Piranhas v německém Markranstädtu.

Postupně se mostecké házenkářky utkaly s Füchse Berlin, které zdolaly 19:16. Ze souboje s HC Frankfurter vyšly vítězně v poměru 24:14, další vítězství si připsaly proti Werderu Bremen 23:22. Ve finále turnaje se Černí andělé utkali s bundesligovým HC Rödertal a favorita turnaje porazili 20:18. Kromě trofeje pro vítěze si navíc Simona Szarková z Německa odvezla ocenění pro nejlepší hráčku a střelkyni turnaje.

Pro nás byl tento turnaj velmi dobrým vyvrcholením přípravy a před začátkem nejvyšší domácí soutěže nám velmi pomohl. Byla to pro nás opět šance poměřit se s německou házenou, s týmy třetí i druhé bundesligy. Samozřejmě nás ale nejvíc těší, že jsme ve finále získali skalp Rödertalu, který hraje nejvyšší německou soutěž,“ komentoval výsledek mosteckých hráček trenér Peter Dávid. Družstvo Rödertalu se navíc v příštím týdnu představí divákům také na palubovce mostecké sportovní haly. Ve středu 6. září s Černými anděly odehraje ještě jedno přípravné utkání.

Kromě A týmu žen se do Německa vydalo i družstvo dorostenek, které tu odehrálo dva přípravné zápasy se stejně starými hráčkami Rödertalu, účastníky nejvyšší německé dorostenecké soutěže. Obě utkání mostecké hráčky vyhrály o dvě branky.