Černí andělé zakončili v Písku základní část interligy vítězně

V Písku dokázal domácí celek vzdorovat házenkářkám Mostu jen v prvním poločase a nakonec jim podlehl 25:35 po poločase 12:15. Černí andělé tak potvrdili druhou příčku v interligové tabulce.

Ačkoli konečný výsledek vypadá jednoznačně, viděl trenér Černých andělů Peter Dávid na výkonu svých hráček i nedostatky. „Stále nám trvá poměrně dlouho, než se dostaneme do zápasu. I když jsme si v úvodu vytvořili náskok, nepodařilo se nám ho dostatečně zúročit. Ve druhé půli už jsme ale utkání ovládli a mohli si vyzkoušet i různé herní taktiky,“ uvedl trenér.

I přes slabší vstup do utkání se ale nakonec ukázala síla mosteckého týmu. „Jsme v přesně opačné situaci než v loňské sezoně, kdy jsme měli silnější začátky zápasů a v závěru jsme museli často bojovat o vítězství. Vidím jako velmi pozitivní, že se náš tým nachází ve velmi dobré psychické pohodě a dokáže ustát a překonat i ty nejtěžší fáze zápasu a následně ho dovést do vítězného konce. V tom je v současnosti naše velká síla,“ pochválil své hráčky na závěr trenér.