Černí andělé zvítězili i v Šaľe

I ve druhém kole MOL ligy zůstávají Černí andělé bez porážky. Tentokrát jim podlehla Šaľa 27:30 po poločase 12:13.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo zvítězit v tak náročném zápase, protože i když jsme znali soupeřovu taktiku, velmi těžko jsme utkání dostávali pod kontrolu. Povedlo se nám to vlastně až ve druhé polovině, kdy jsme protivníkovi odskočili na rozdíl pěti branek,“ komentoval vývoj střetnutí trenér Baníku Peter Dávid.

Zápas se Šaľou zvládly hráčky Baníku velmi dobře, jediným drobným nedostatkem jejich výkonu byla podle trenéra tentokrát spolupráce obrany s brankářkou. Naopak velmi dobře vycházela mosteckým házenkářkám hra v útoku, včetně koncovky. Skvělý výkon podala Markéta Jeřábková, která se navíc s 10 brankami stala i nejlepší střelkyní Černých andělů. Šest branek, z toho dvě ze sedmimetrového hodu, si na své konto připsala Petra Růčková, do střelecké listiny se výrazněji zapsaly také Michaela Borovská a Dominika Zachová s pěti trefami.

Už od přípravy mi dělá radost, jak je tým silný i po psychické stránce. Dokážeme ustát i velmi náročná utkání a situace, kdy se pro nás vývoj utkání nevyvíjí příznivě,“ doplnil trenér s tím, že za výkon proti Šaľe si celý tým zaslouží pochvalu.

V příštím kole nejvyšší ženské házenkářské soutěže se Černí andělé poprvé v sezoně představí na domácí palubovce, v sobotu 16. září přivítají Zlín.