Černí andělé zvítězili nad Michalovcemi

DHK Baník Most – Iuventa Michalovce 26:25 (15:16)

Drama plné emocí až do posledních vteřin se odehrávalo v mostecké sportovní hale. Domácím lehce utekl úvod utkání, Michalovce si rychle vypracovaly dvoubrankový náskok, ale stejně rychle o něj přišly. Celý první poločas se oba týmy přetahovaly o vedení, aby se o poločase šlo do kabin s nejtěsnějším rozdílem ve prospěch hostujícího týmu. Ve druhé půli se situace opakovala, v jednačtyřicáté minutě si Michalovce vypracovaly až tříbrankový náskok, domácí ho dokázali umazat a čtyřbrankovou šňůrou v poslední desetiminutovce dokázali strhnout nejtěsnější vítězství na svou stranu.

Nejlepší střelci: Zachová 9/4, Šustková 4, K. Kostelná 3 – Wollingerová 9/5, Trúnková 6, Kompaniiets 4. Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/5. Vyloučení: 4/6. Diváků:720.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Bylo to tentokrát s odřenýma ušima, velmi nám v brance pomohla Dominika Müllnerová, která chytila důležité míče. Hráčky ale naštěstí věřily, hrály rychle, tlačily se do akcí, ačkoli nebylo moc prostoru. Jsem rád, že jsme se dokázali za nepříznivého stavu zvednout a zápas otočit. Bylo to důležité utkání českého se slovenským mistrem, neměli jsme bohužel moc času na přípravu a možná to bylo i trochu znát.