Černí andílci opět ve finále

Celkem osm týmů dorazilo v sobotu na jednodenní turnaj, který pořádal oddíl TJ Turnov pod názvem Memoriál Lubomíra France.

Ve skupině A bojovali domácí z TJ Turnov, Házená Mělník, Slávia Praha „A“ a Spartak Ústí nad Labem. Naše mládí se ve skupině B poměrně hladce poradilo s děvčaty ze Slavoje Tachov 11 : 2, se Sokolkami z Kobylis 14 : 3, trošku více pod kotlem už museli zatopit v zápase ze Slávií Praha „B“ 15 : 8. Hrálo se v minutáži 1 x 20 min. a o první místo se v posledním zápase turnaje utkaly naše děvčata z jasným vítězem skupiny A, kterou nebyl nikdo jiný než Slávia Praha „A“. Bohužel v tomto utkání se ukázala velká síla sešívaných házenkářek, které okamžitě trestaly každou naší chybu z rychlého zakončení. Naše střelba v postupném útoku jen obstřelovala branku a naše spojková řada se prakticky střelecky neprosadila. Děvčata z Prahy našim andělům silně pocuchaly křídla a po vítězství 13 : 4 ovládli celý turnaj. Třetí příčku v turnaji obsadily taktéž házenkářky Pražské Slávie „B“, které si v zápase o bronz poradily se Spartakem Ústí nad Labem.

Dovolte mi pár slov na závěr: „Asi lehkým proplutím skupinou byla naše děvčata ukolíbána, a přesto, že v žádném případě nemohly očekávat hladký průběh ve finále, nedokázaly k utkání nastoupit patřičně nažhavené a koncentrované. Fatálními ztrátami míče nechaly soupeře odskočit a utkání už dohrávaly se svěšenými hlavami. Prostě v minutáži 1 x 20 min. moc času na nápravu chyb nemáte. Cíl, který jsme si dali a který spočíval v tom, si finále užít, nám nevyšel. Užil si ho pouze soupeř. Jestli byly slzy našich děvčat na konci proto, že jsme turnaj nevyhráli, nebyly na místě. Ovšem jestli byly proto, že jsme neodmakali celých dvacet minut, že jsme svěsili hlavy a rezignovali, měly by děvčata plakat ještě dnes. Přesto tento přípravný turnaj splnil účel. Byť jsme odcestovali pouze s deseti hráčkami a brankařkou, nebylo to až tak nejhorší. Jako událost tohoto dne, lze uvést skutečnost, že naše nejmladší hráčka (ročník 2005) Eliška ŘÁDOVÁ, která se postavila do brány, protože obě naše klasické brankařky zůstaly doma, chytala skvěle a byla vyhlášena nejlepší brankařkou turnaje. A já si dovolím tvrdit, že pokud na tomto postu vytrvá se stejným přístupem k tréninkům, který měla doposud, čeká ji skvělá kariéra.

Dortík, který jsme za druhé místo dostali, jsme snědli hned na místě a byl opravdu skvělý. V závěru, jak je mým zvykem poděkuji všem děvčatům, fan klubu, jak z Mostu, tak z Turnova a pevně věřím, že příště už zase budeme nejen Slávii, ale i ostatním silným týmům důstojným soupeřem. Děkuji.

Sestava a počet vstřelených branek:
Eliška ŘÁDOVÁ – brankařka, Adéla SCHETHAUEROVÁ – 12/1, Sára HOJEROVÁ – 1, Eliška JINDŘICHOVÁ – 6, Nikola RIŠKOVÁ – 1, Barbora KOČÍ, Kateřina ŠUTTOOVÁ – 2/1, Linda STARÁ, Kateřina FILOVÁ – 8, Aneta KŘEPELOVÁ – 7, Adéla ČÁSOVÁ – 7.
Vedoucí: Miroslav STRAKA. Trenér: Jiří MARŠÍK.