Černí andílci zazářili na Chebské hvězdičce

Zhruba padesátičlenná výprava malých Černých andělů vyrazila ve čtvrtek 11. dubna na západ Čech, aby se od pátku 12. do neděle 14. dubna zúčastnila turnaje Chebská hvězdička. Hrálo se ve dvou kategoriích – minižactvo v házené 6+1 a přípravka v házené 4+1. DHK Baník Most měl v soutěži dva týmy v kategorii minižactva a čtyři týmy v přípravce.

V kategorii minižactva pro děti ročníku 2008 bylo v turnaji celkem 15 týmů, takže každý z účastníků musel ve třech dnech absolvovat čtrnáct zápasů. Pro přípravku, tedy děti ročníků 2009 a mladší, byl turnaj hlavně pro radost a pro sbírání zkušeností do budoucna. O velkou radost pro mostecký klub se postaral první tým minižaček, který v turnaji ztratil jediný bod, stal se suverénně nejlepším družstvem turnaje a odvezl si domů zlaté medaile. Na cestě k úspěchu ho podporovala celá výprava a všichni poctivě fandili během každého zápasu.

Pro trenéry je radost s takovou partou pracovat. Holky jsou neskutečné, cokoli jim řekneme, do puntíku plní. Luxusní obrana, neskutečná energie a brána opravdu zamčená, prostě sen. Patří jim velký dík za nezapomenutelný zážitek a jen tak dál! Díky patří také rodičům za podporu a občerstvení,“ pochvalovala si po návratu trenérka vítězného týmu Nikola Bartásková. A poděkování patří také městu Most a Ústeckému kraji za finanční podporu mostecké mládežnické házené.

Turnaj ale nebyl jen o sportovních výkonech, mostecká výprava zamířila například do Aquafora ve Františkových Lázních, doprovodný program během turnaje zahrnoval i návštěvu lanového centra. Jedinou drobnou skvrnku na jinak skvělém turnaji mělo nakonec na svědomí počasí, protože menší děti hrály venku a víkendové počasí jim příliš nepřálo.

Malí Černí andílci budou mít napilno i v následujících dnech. Už 3. května je čeká Memoriál Karla Šulce v Plzni, kam se z Mostu chystá zhruba stočlenná výprava, protože minižactvo a přípravku na turnaji doplní i kategorie mladších žaček.

hv3 hv4 hv6 hv7 hv9 hv10 hv5 hv8 hv11 hv12 hv14 hv13 hv15