Černí nadělé míří o víkendu do Plzně

Po dvou domácích zápasech se Černí andělé vydávají opět na hřiště soupeře, tentokrát na západ Čech, kde se utkají s DHC Plzeň. A půjde také o zajímavé trenérské setkání, protože Západočešky vede Richard Řezáč, který mostecký tým zná velmi dobře z dob, kdy se tehdy ještě v dresu Slavie střetával s Černými anděly v ligových finále.

Samozřejmě i osobnost trenéra bude v zápase hrát svou roli, Richard Řezáč dokáže tým velmi dobře motivovat, kromě toho nás velmi dobře zná, takže se na nás budou moci v Plzni dobře připravit. Obecně ale platí, že zápasy v Plzni nejsou snadné, ostatně nedávno se o tom přesvědčila Olomouc, která tu ztratila body. Takže očekávám těžký zápas, který bereme velmi vážně a podle toho se také připravujeme,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid.

Tentokrát už ale nebude prostor na zkoušení nových herních taktik, ačkoli ty, které si Černá andělé vyzkoušeli v posledním zápase proti Bánovcům, se osvědčily. „Vyzkoušeli jsme jiný obranný systém a vydrželo nám to prakticky po celý zápas, taktika, kterou jsme si stanovili, se osvědčila. Možná mohlo být ještě víc prvků atraktivních pro diváky. Také hra sedm na šest nám celkem sedí, mimochodem to byla jedna z věcí, které jsme doma ve větší míře předvedli právě během našeho posledního domácího utkání proti Plzni v listopadu,“ doplnil trenér s tím, že právě v posledním vzájemném měření sil předvedla Plzeň velmi dobrý výkon a také proto vyrážejí Černí andělé do Plzně s patřičným respektem.

Tentokrát toho budeme muset pro vítězství udělat mnohem víc a na zápas se budeme muset hodně soustředit. Momentálně se nám ale daří a neradi bychom naší současnou vítěznou sérii přerušovali,“ uzavřel Peter Dávid.