Černým andělům končí sezona, ale nikoli příprava

Mistrovskému týmu Černých andělů už zbývá do konce sezony doslova pár dní. Uspíšily ho i reprezentační povinnosti velkého počtu hráček.

„V tuto chvíli máme pět hráček v české a dvě ve slovenské reprezentaci, přípravu zahajují i juniorky, takže nám už ve čtvrtek 8. června oficiálně končí sezona,“ uvedl trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid. „V tuto chvíli už tréninky opět spojujeme, společně se připravuje zbytek A týmu se staršími a mladšími dorostenkami. Kromě toho, že se chceme udržovat v házenkářském tempu, je to také možnost ukázat si určité herní kombinace. V ženském A týmu jich využíváme poměrně hodně a toto je ideální příležitost, jak vysvětlit mladým hráčkám, o jaké kombinace se jedná a co se od nich čeká,“ doplnil trenér.

Konec sezony ale pro házenkářky A týmu Černých andělů neznamená začátek prázdnin. Hráčky už dostaly individuální tréninkové plány zaměřené zejména na fyzickou přípravu. Vše je nastavené přímo na míru konkrétní hráčce a je uzpůsobeno tomu, aby příprava mohla probíhat i třeba během dovolené. Do desátého července se budou házenkářky připravovat individuálně, postupně se bude tréninková zátěž zvyšovat. „Sedmnáctého července se tým sejde a zahájí přípravu s kondiční trenérkou, já se přidám o týden později. To už by hráčky měly mít větší část kondiční a fyzické přípravy za sebou a společně se na trénincích budeme moci začít věnovat házenkářské přípravě,“ doplnil trenér.