Černým andělům se porazit Thüringer nepovedlo

Vstup do skupinové fáze Poháru EHF vyšel lépe hostům z Thüringeru, kteří si Z Mostu odvážejí vítězství 35:27 (18:13). Soupeř Černých andělů i s kapitánkou české reprezentace Ivetou Korešovou v sestavě začal lépe a už krátce po začátku vedl tříbrankovým rozdílem. Ten se ještě domácím podařilo dotáhnout, do konce poločasu ale německé bundesligové vicemistryně dokázaly domácím odskočit na rozdíl pěti branek. Mostecké házenkářky nezachytily úvod druhé půle a soupeřův náskok ještě narostl, ve 40. minutě byl rozdíl už desetibrankový. Černí andělé se ale nevzdali a výsledek ještě zkorigovali, na razantnější snížení rozdílu ve skóre už ale bylo pozdě.

Herbert Müller, trenér Thüringer HC: „V první řadě jsme velmi rádi, že můžeme hrát v Mostě, protože partnerství mezi oběma kluby trvá již řadu let. Sledovali jsme mostecký tým v Lize mistrů a drželi mu palce, především jeho zápas v Györu jsme pozorně analyzovali a vyšlo nám, že Most proti kterémukoli soupeři hraje velmi rychlou házenou. To se potvrdilo i v dnešním utkání, padlo přes šedesát branek, což je poměrně dost. Soupeř si zaslouží pochvalu za to, že utkání nevzdal ani v situaci, kdy prohrával desetibrankovým rozdílem. Pro nás je důležité, že jsme uspěli a do soutěže vstoupili vítězně.

Ondřej Václavek, trenér DHK Baník Most: „Bohužel jsme udělali poměrně dost technických chyb, což soupeř kvalit Thüringeru samozřejmě trestal. Pochvalu zaslouží brankářky na obou stranách, na naší straně oceňuji, že hráčky hrály naplno až do konce a utkání ani za nepříznivého stavu nevzdaly, protože jinak by rozdíl ve skóre mohl být ještě větší. S Thüringerem se známe velmi dobře a setkáváme se často, v této sezoně už je to tuším náš čtvrtý vzájemný zápas a podle mého názoru se z naší strany jednalo o nejlepší výkon, který jsme proti tomuto soupeři podali.

Eva Bazpalcová, brankářka DHK Baník Most: „Soupeři je třeba pogratulovat k vítězství, byl lepší ve všech ohledech a výhru si zasloužil. Každou naší chybu okamžitě trestal, my jich bohužel udělali příliš a na evropské úrovni by se nám to nemělo stávat.

Meike Schmelzer, spojka Thüringer HC: „Už před zápasem nám trenér kladl na srdce, jak toto utkání bude důležité pro úspěšný vstup do soutěže, a jsem ráda, že se nám povedlo zvítězit. Měli jsme sice i nějaké nedostatky, například ve hře jedna na jednu, ale zapracovali jsme na obraně a zápas zvládli. Hodně dobré výkony podaly brankářky na obou stranách.