Černým andělům se ve Švédsku nepodařilo porazit IK Sävehof

Černým andělům se v Lize mistrů tentokrát nepodařilo uspět a na švédské půdě s IK Sävehof prohráli 24:19 (12:8).

Nevyšel nám úvod ani jednoho poločasu, což bylo zřejmě klíčové. Když jsme se dostali do tempa, naše hra se výrazně zlepšila,“ uvedl po zápase na tiskové konferenci trenér mosteckého týmu Ondřej Václavek. Druhý důležitý důvod neúspěchu bylo podle něj velké množství neproměněných šancí, na utkání Ligy mistrů jich bylo ze strany mosteckého týmu až příliš. „Z tohoto pohledu jsem trochu zklamaný, více než deset našich stoprocentních šancí skončilo na brankářce soupeře. Alespoň ale víme, jak na tom jsme a na co se před posledními dvěma zápasy připravit. Obzvlášť zápas proti Krimu v příštím týdnu doma pro nás bude klíčový a právě v něm se rozhodne, kdo postoupí do dalších bojů Ligy mistrů,“ doplnil trenér.

Sävehof odehrál skvělý zápas, moc nám toho nedovolil a už na začátku se rozhodovalo. Líbil se mi jejich výkon, jak každá z hráček hrozila na bránu,“ uvedla na tiskové konferenci brankářka Černých andělů Dominika Müllnerová, která byla společně s gólmankou soupeře Wilmou Kroon Andersson vyhlášena nejlepší hráčkou utkání.

V prvním poločase nám nefungovala obrana úplně podle našich představ, ale ve druhé půli se obrana i ve spolupráci s brankářkou zlepšila, a to asi rozhodlo. Nebylo to snadné utkání, nedařilo se nám proměňovat všechny šance, brankářka soupeře byla výborná, ale jsme rádi za první výhru v letošním ročníku Ligy mistrů,“ uvedl po utkání Andreas Wallin, asistent trenéra IK Sävehof.