Černým andělům začala společná příprava

Černí andělé se po měsíci individuální přípravy opět sešli na domácí palubovce a zahájili společnou herní přípravu.

Jsme opět všichni zpátky v plné síle, naštěstí všichni zdraví. Letos jsme zkoušeli poprvé novým způsobem individuální přípravu, kdy hráčky trénují samostatně a je třeba říct, že se nám tento model osvědčil. Od pondělka už jsme se naplno pustili do herní přípravy, které je i nadále doplňovaná různými dynamickými cvičeními. Snažíme se, aby tréninky byly kombinované, ale hlavní důraz už je nyní kladen na hru,“ vysvětlil trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid.

Už na konci prvního srpnového týdne se tým chystá do Německa, kde ho čeká víkendový dvojzápas s bundesligovým mistrem z HC Thüringer. „Thüringer je pro nás každoročně jakýsi vstup do hry. V podstatě jedeme do Německa hlavně zjistit, kde se každá z hráček herně nachází, cílem víkendového dvojzápasu proto bude především dobře si zahrát. Budeme se snažit vytěžit celý kádr tak, aby každá hráčka dostala co nejvíce prostoru na palubovce,“ doplnil trenér.

Zápasové zátěže si Černí andělé užijí dostatek, už v příštím týdnu, od 10. do 12. srpna bude v mostecké sportovní hale probíhat tradiční turnaj Českého porcelánu Dubí, kterého se zúčastní kromě domácích hráček také HC Thüringer, ruská Zvezda Zvenigorod a běloruské mistryně BNTU BelAZ Minsk