Český pohár patří Černým andělům

Český pohár zůstane v Mostě. Černí andělé totiž ve finále turnaje Final4 porazili pražskou Slavii 30:25 a po roce mohli opět zdvihnout nad hlavy trofej pro vítěze.

Utkání se tentokrát už od počátku vyvíjelo ve prospěch mosteckých hráček, během prvního poločasu se jim však nepodařilo vytvořit si dostatečný uklidňující náskok. Slavia se po celou první půli držela na dostřel, a tak první poločas skončil 16:14 ve prospěch Černých andělů. Podobně vyrovnané bylo utkání i ve své druhé půli, ve čtyřicáté šesté minutě se Slávistky dostaly až na jednobrankový rozdíl. Drtivý závěr domácích ale rozhodl o tom, že Český pohár i v letošním roce zůstane v držení Černých andělů.

Nejvíce branek: A. Kostelná 9/4, Kovářová 7, Zachová 6 – Galušková 8/5, Jačková 6. Rozhodčí: Radoslav Kavulič, Lukáš Frieser. Sedmimetrové hody: 5/5- 4/4. Vyloučení: 6/5. Diváků: 775.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Jsem moc rád, že jsme proměnili první šanci na získání trofeje v letošním roce. Říkal jsem hráčkám už před utkáním, že co se týče léta, byla letošní letní část soutěže úspěšná a toto by mohla být příjemná třešnička na dortu. A povedlo se. Jsem velmi spokojený a šťastný, že se nám podařilo zápas obrátit na svou stranu a že jsme v něm dominovali. Náš mladý tým potřebuje takovýto náboj a bude to pro nás znamenat velké uklidnění. Získat tuto trofej nebylo snadné, i systém je náročný, čtvrtfinále se hrálo dvacátého prosince, navíc jsme se připravovali v době, kdy probíhalo mistrovství ve Francii a tým nebyl prakticky tři týdny kompletně pohromadě. Včerejší semifinále bylo o hodně těžší a jsem rád, že na rozdíl od doby před dvěma lety, kdy jsme ve finále prohráli právě s Porubou, se tentokrát štěstí přiklonilo na naší stranu. A právě semifinálové vítězství nám hodně psychicky pomohlo. Je skvělé, že i tak mladý tým, jaký máme my, dobře funguje, rozumí si, funguje tu určitá vnitřní chemie a každá z hráček už si našla v rámci týmu své místo.”