Chceme proti Michalovcům získat dva body, i když to bude určitě těžké, říká Barbora Tesařová

Barbora Tesařová patří ke generaci mladých hráček Černých andělů, které sice ještě věkem patří do staršího dorostu, ale už pravidelně nastupují i za ženský A tým. Jak těžký byl přechod z dorostu mezi ženy, jaké je to vracet se do rodného Kynžvartu a proč by si diváci neměli nechat ujít víkendový souboj s Michalovcemi, prozradila v následujícím rozhovoru.

Poslední dobou nastupujete hodně často za ženy, je to hodně velký rozdíl než hrát za starší dorostenky?

Mezi ženami je to úplně něco jiného, řekla bych, že je to náročnější než v dorostenkách. Ženy mají úplně jinou sílu, takže je to mnohem těžší. Je to jiná kvalita a i když to říká skoro každý, opravdu mám pocit, že mě to posouvá dál.

OLO2

Hrajete na pivotu, to je váš původní post?

Vůbec ne, pivot jsem zhruba rok, předtím jsem asi devět let hrála na spojce. Ale už v minulém týmu jsem na pivotu trochu pomáhala, takže jsem základy měla a nepřijde mi zas až tak těžké zvyknout si na nový post.

V posledních zápasech jste na palubovce trávila poměrně hodně času, jak si to užíváte?

Já upřímně řečeno čekala, že budu dostávat méně prostoru, ale už od začátku jsem hrála poměrně dost, protože nejdřív byla zraněná Linda Jungová, teď zase nemohla nastoupit Stefi Miševská. Rozhodně holkám nepřeju žádná zranění, ale pro mě hodně času na palubovce znamená skvělou příležitosti si zahrát a sbírat zkušenosti.

Kromě toho, že hrajete za starší dorost a ženský tým Černých andělů v Mostě, hostujete i v Kynžvartu. Jaké to je, vracet se do domovského klubu?

Kynžvart je taková moje srdcovka, pocházím odtamtud, takže jsem v podstatě doma, i když jsem vlastně domácí zápas ještě nehrála. Pro mě je to vlastně i takové trochu odreagování, je to tam o něco volnější, tady v Mostě mám větší zodpovědnost, tam to není takový tlak a snad jsem pro ně i přínosem. Navíc jsou tam pořád holky, se kterými jsem hrávala, i když už jich není tolik.

plz8

Máte při tomhle sportovním vytížení čas ještě vůbec ne něco dalšího?

Je pravda, že je toho hodně, ale pro to, abych se vyhrála, je to fajn. I když volného času mi po pravdě moc nezbývá.

Jste ještě studentka, ale už jste přemýšlela, co budete dělat po maturitě?

Jsem na sportovním gymnáziu v Mostě a maturovat budu až za rok. Že chci hrát házenou je samozřejmé, ale jinak jsem o tom, co budu dělat dál, ještě moc nepřemýšlela.

Hraje u vás v rodině ještě někdo házenou?

Moje o dva roky mladší sestra hraje také házenou. Hraje v Kynžvartu a kromě toho také tady v Mostě v mladším dorostu. Naši nás podporují a na domácí zápasy Černých andělů do Mostu jezdí fandit pravidelně. A když zrovna nezlobí spojení, snaží se sledovat i naše venkovní zápasy na internetu.

V sobotu vás čeká souboj s Michalovcemi, jak se na něj těšíte?

Myslím, že to bude zajímavý zápas. Určitě chceme získat dva body, i když to bude určitě těžké. Těším se na to, i když cítím určitý respekt, ale doufám, že vyhrajeme a napravíme si reputaci, když jsme u nich na podzim prohráli. Navíc hrajeme doma, a to jsme silní vždycky.

Tak mě na závěr zkuste přesvědčit, proč bych měl v sobotu vyměnit svůj oblíbený televizní pořad za zápas v házené v mostecké sportovní hale?

Určitě zažijete zápas se spoustou překvapení a jako divák si ho rozhodně užijete. A myslím, že tolik adrenalinu u televize rozhodně nezažijete. Házená, to je spousta akce a adrenalinu a můžete si být jistý, že tady to na rozdíl od jiných sportů rozhodně neskončí 0:0.