Chceme vyhrát za každou cenu, říká Markéta Jeřábková

Poučit se z vlastních chyb v prvním finálovém utkání na Slavii a na domácí palubovce zvrátit finálovou sérii ve svůj prospěch. To je plán Černých andělů na nadcházející víkend.

„Hlavně si v tomto týdnu analyzujeme, co nám nevyšlo v sobotním střetnutí na Slavii. Neradi bychom opakovali stejně nešťastné chyby, zejména v útočné fázi hry,“ vysvětlil mostecký trenér Peter Dávid. „Nic speciálního ale nepřipravujeme, mezi podobnými soupeři, kteří se velmi dobře znají a často se setkávají, se ani nic moc nového vymýšlet nedá. Víme, jaký obranný systém nás z jeho strany čeká a na něj se můžeme připravit. Naší snahou v sobotu bude hlavně předvádět svou házenou a nenechat si vnutit soupeřův styl hry,“ doplnil trenér.

poruba8
Že největší slabinou Černých andělů v prvním finálovém zápase byl útok, si je vědoma i Markéta Jeřábková, jedna z opor mosteckého týmu. „To, co se nám stávalo v některých předešlých zápasech, kdy jsme vynikali v útoku a měli nedostatky v obraně, se tentokrát úplně obrátilo. Vůbec se nám nedařilo v útoku a naopak co jsme si řekli v obraně, jsme dodrželi,“ vysvětlila Jeřábková důvody nezdaru Baníku na Slavii. „Nebylo to ale tím, že bychom na to neměli fyzicky, naopak kondičně jsme na tom skvěle. Byla to hlavně záležitost psychiky, nevyšlo nám ze začátku pár střel a už se to s námi vezlo. Nezbývá nám, než se z toho poučit, zapomenout a udělat všechno, abychom v sobotu zvítězili,“ doplnila Jeřábková.

Olomouc3
Zda se finálová série protáhne až do neděle, nechce mostecký trenér spekulovat. „Moje filozofie je dívat se od zápasu k zápasu. Momentálně řeším jen sobotu, kde věřím, že zápas zvládneme po celých šedesát minut a uspějeme,“ říká Peter Dávid. Markéta Jeřábková to ale vidí jednoznačně a tvrdí, že fanoušci by si měli udělat volno i na nedělní podvečer. „Diváci se mohou v sobotu těšit na hodně dramatický zápas, který chceme za každou cenu vyhrát. Pro nás vůbec nepřichází v úvahu, že by finálová série skončila už v sobotu,“ říká Markéta Jeřábková a věří, že skvělé mostecké publikum přijde Černé anděly do sportovní haly v boji o český titul podpořit.

Zápas v mostecké sportovní hale začíná v sobotu 18:00 hodin, v případě vítězství Černých andělů ve stejnou dobu i v neděli.