CHEBSKÁ HVĚZDA 2017

3 až 5. 2. 2017

„V historickém městě Chebu o víkendu cinknul bronz“

     Stejně jako před týdnem strávily dva týmy žaček mladších a jeden tým žaček starších tento víkend na třídenním turnaji pod názvem Chebská hvězda 2017 v Chebu. Utkání v obou kategoriích probíhaly již od pátečního dopoledne. V mladších žačkách kromě našich dvou týmů pod názvem Černí andílci Most a DHK Baník Most zápolily ještě domácí děvčata z Chebu, Žírovnice, Slávie Praha, Tachova a Mělníka. Hrálo se systémem každý s každým se slušnou hrací dobou 1 x 25 minut. Bohužel na turnaj starších žákyň nedorazily dva přihlášené týmy ze sousedního Německa, a tak musel pořadatel ještě v noci před zahájením předělávat rozlosování. Zde si to s námi rozdaly děvčata z Chebu, Písku, Mělníka a Slávie Praha ve dvou kolech s minutáží 1x 20 min.

      Všechny naše děvčata v obou mladších družstvech si turnaj užívaly, a i když nás nebylo tolik jako před týdnem, v pohodě to stačilo na rozumné prostřídávání tak, aby si stejnou měrou zahrály všechny hráčky. Naši nejmenší se tentokráte radovaly i z vítězství nad Mělníkem, což bylo úžasné a potěšující. Všem tyto konfrontace a zápolení viditelně pomáhají a posouvají každou hráčku v herních dovednostech výše. Škoda že pro onemocnění děvčat neodcestovalo a některé nám nedohrály ani turnaj. Ale holky vše zvládly opět skvěle a dělaly nám jen radost. To že jsme tentokráte nebyli v plné síle a nedosáhli na bednu, vůbec nevadí, a za přístup a nasazení děvčatům děkuji.

     Marodka se nevyhnula ani starším žačkám. Pro onemocnění s námi neodcestovala Adéla ČÁSOVÁ a v průběhu turnaje pro bolest v koleni odstoupila Kristýna TURČANOVÁ, která před týdnem ve Skalné byla vyhlášena jako nejlepší hráčka a něco skolilo i Adélu SCHEITHAUEROVOU. První kolo jsme ještě zvládli, ale ve druhém už jsme vzhledem k počtu hráček a jejich silám, museli malinko zatáhnout za záchrannou brzdu. Jako žokej, který musí dát přednost zdraví koně před úspěchem v dostihu, a děvčatům znova zdůraznit, že honba za medailí není to nejdůležitější. Přesto naše děvčata dohrála turnaj více jak důstojně s takovou to bilancí na zápasy: s Chebem a Pískem 1:1, s Mělníkem 2:0 a se Slávií 0:2. I tentokrát nám nebesa byla nakloněna a při slavnostním vyhlášení byly našim do té chvíle nic netušícím hráčkám na krk pověšeny bronzové medaile, ke kterým nám opět pomohla jedna rozdílová branka v utkáních s Pískem. Opět velké poděkování zúčastněným hráčkám.

     V pátečním odpoledni naše výprava navštívila i Aqua Forum ve Františkových Lázních a večer popřála Sáře HOJEROVÝ k jejím třináctým narozeninám. V závěru musím opět poděkovat všem z realizačního týmu Miroslavu STRAKOVI, Miroslavu ŘÁDOVI a Natálce HOLEČKOVÝ. Určitě nesmím zapomenout na rodiče, kteří nás přijeli podpořit a poděkovat především za slušné a pozitivní chování, které naše svěřenkyně potřebují a citlivě vnímají, ale které zatím není samozřejmostí u všech týmů, o čemž všechny přesvědčil jeden tatínek z Prahy. Pořadatelům děkuji za vstřícnost a skvělou organizaci. Další z těch náročnějších akcí je zdárně za námi. Mladší žákyně čeká odpočinek, ale starší v sobotu vyrazí na další kolo Žákovské ligy do Turnova. Hráčkám nemocným a z různými bolístkami přeji brzké uzdravení a všem ještě jednou děkuji, nejen za hru, ale i za chování mimo hřiště.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže DHK Baník Most