Chtěla jsem se posunout dál a zkusit něco nového, říká Kristína Opátová

Mladá brankářka Kristína Opátová byla jednou ze tří jarních posil Černých andělů. Do Mostu přišla i se svou trenčínskou spoluhráčkou Katarínou Kostelnou. Věkem je sice ještě dorostenka, na svém kontě už má ale starty i mezi ženami v MOL lize. Jak se v Mostě zabydlela a jak se těší na první vzájemný souboj mezi Mostem a svým domovským klubem, prozradila v krátkém rozhovoru.

V Mostě jste od počátku ledna, jak jste se tu zabydlela?

Celkem dobře. Na internátu jsou se mnou i spoluhráčky ze staršího dorostu, takže je to v pohodě. Vycházíme spolu dobře a líbí se mi tu.

brankarky

Neměla jste trochu strach před příchodem do nového prostředí?

Upřímně ani ne, protože jsme do Mostu šly společně se spoluhráčkou z Trenčína Katkou Kostelnou, a to je vždycky lepší, než kdybych sem šla sama. Je ale pravda, že rozhodování bylo přece jen trochu těžší, Most je od Trenčína hodně daleko. Ale jak už jsem říkala, tím, že jsme sem šly dvě, to nebylo tak hrozné.

A co hrálo roli v tom, že jste se rozhodla pro Most?

Chtěla jsem se posunout dál a zkusit něco nového. Věděla jsem, že tu jsou zkušené slovenské hráčky Lucia Mikulčík a Simona Szarková, což je samozřejmě dobré. A určitě hrálo roli i to, že Most je velmi kvalitní tým, kde se budu moci dál rozvíjet.

V čem je největší rozdíl mezi kluby Mostu a Trenčína?

Rozdíl tu je znát, Most je ohromně kvalitní tým, kde hrají velmi zkušené hráčky. V Trenčíně nastupovaly za ženy hlavně dorostenky, tady jsou v týmu zkušené reprezentantky Slovenska i Česka.

B12

Jak dlouho hrajete házenou?

Letos je to osmý rok, až doposud pouze v Trenčíně, to je můj mateřský klub. I když jsem v Mostě, jsem se svými bývalými spoluhráčkami pořád v kontaktu a snažím se s nimi setkat vždycky, když jsem v Trenčíně. Zatím jsem ale od začátku roku byla doma jen jednou.

A jaký je to pocit, když teď budete na palubovce stát proti svým bývalým spoluhráčkám?

Asi to bude trochu zvláštní, ale já to nijak zvlášť neřeším. Beru to tak, že je třeba se zase posunout dál.

Věkem jste ještě studentka, chodíte do školy v Mostě?

Kdepak, stejně jako Katka Kostelná studuji individuálně na sportovním gymnáziu v Trenčíně.

A co rodiče, sledují vás a chodí fandit?

Rodiče mě samozřejmě sledují, ale z Trenčína do Mostu je to příliš daleko, takže na zápasy pravidelně nejezdí. Ale samozřejmě teď, když budeme hrát v Trenčíně, se určitě přijdou podívat.