Chtěli bychom vybojovat pohár před domácím publikem, říká Alica Kostelná

Hráčky mosteckých Černých andělů si neužívají žádné dlouhé vánoční prázdniny, sedmadvacátého prosince už opět vyběhly na palubovku mostecké sportovní haly, kde se připravují na víkendový turnaj Final4 Českého poháru žen, který se letos hraje právě zde. V sestavě Černých andělů nebude chybět ani Alica Kostelná, pro kterou bude mít sobotní semifinálové utkání proti Porubě zvláštní příchuť. Nejen to prozradila v krátkém rozhovoru.

Neodpustím si na začátek otázku, našla jste pod stromečkem všechno, co jste si přála?

Našla a bylo tam i pár překvapení. Ale Vánoce pro mě nejsou jen dárky, je to hlavně možnost být s rodinou, přítelem, trochu si užít rodinnou pohodu.

Když se ale vrátíme k házené, pro vás bude Final4 první v mosteckém dresu, navíc proti Porubě, kde jste ještě v loňské sezoně hrávala. Těšíte se?

por31

Těším se moc, bude to moje pohárová premiéra za Most, navíc proti Porubě. Vloni ještě s Porubou se nám v Jindřichově hradci ve Final4 moc nedařilo, naopak před dvěma lety jsme ve finále porazili právě Most. Letos doufám, že se nám s Mostem podaří trofej vyhrát, navíc se hraje doma, takže věřím, že nás přijdou podpořit fanoušci a že se nám bude dařit.

Je pohárová příprava v něčem odlišná, než třeba pře zápasy MOL ligy? Říká se, že v poháru stačí soustředit se na jediný zápas?

Co se týče přípravy je vlastně úplně stejná jako před kterýmkoli jiným zápasem, v tom není prakticky žádný rozdíl. V našem případě se ale nemůžeme soustředit jen na jedno utkání, musíme být připravené na oba případné zápasy. Je před námi samozřejmě ale nejprve semifinále, kde nemůžeme chybovat a musíme udělat maximum pro to, abychom zvítězily a postoupily do finále. Také proto, že se nehraje o třetí místo, je pro nás jednoznačně důležitá výhra v semifinále.

Je to těžké vrátit se po Vánocích k tréninku?

Každá z nás ví, jak se správně stravovat a že to nesmíme přes Vánoce příliš přehánět s cukrovím. Ale je pravda, že jsme na tréninku po svátcích měly zřejmě trochu vyšší hladinu cukru v krvi a byly tím pádem dost nabité energií, takže kdybychom se sešly až těsně před zápasem, byla by to energetická smršť.

por15

Ale teď vážně. Samozřejmě je to rozdíl, když máme chvíli volno a pak se vracíme do tréninkového tempa. Ze zápasového rytmu jsme trochu vypadly, takže se do toho snažíme znovu dostat. A třeba čtvrtfinálový zápas s Olomoucí po delší pauze nebyl zrovna dvakrát vydařený.

S Olomoucí jste se trochu trápily, v čem byl problém?

Nebylo to zrovna vydařené utkání, rozhodně jsme už v sezoně předvedly lepší výkony. Dělaly jsme hodně technických chyb, neproměňovaly jsme šance, obrana nám nevycházela, obecně se nám tenhle zápas moc nevyvedl. Teď v semifinále by ale všechno mělo vypadat radikálně jinak.

Bude pro vás semifinále proti Porubě nějak zvláštní?

Na Porubu se těším, pro mě je to vždycky zajímavé, setkám se se svými bývalými spoluhráčkami, má to trošku jiný náboj. Když jsem hrávala v Porubě, snažili jsme se porazit Most, teď je to zase obráceně, s Mostem chceme vyhrát nad Porubou a samozřejmě chceme získat pohár.
Jsme možná pod trochu menším tlakem, protože hrajeme doma a doufám, že nás přijdou podpořit fanoušci a poženou nás dopředu, aby se nám to povedlo. A my uděláme všechno proto, abychom doma pohár vybojovali.