Co je RHC

REGIONÁLNÍ HÁZENKÁŘSKÉ CENTRUM (RCH)

Český svaz házené se po několikaměsíční detailní diskuzi s odborníky napříč mládežnickými kategoriemi i regiony rozhodl realizovat reformu výchovy talentovaných házenkářek a házenkářů v ČR. . Reforma bude vázana na nové dotační období od 1. ledna 2015 a přinese zánik současných Sportovních center mládeže (SCM). Ta v prostředí tuzemské házené fungovala od roku 2000 a v posledních letech jejich síť tvořilo osm oddílů, z toho tři dívčí (Slavia Praha, Olomouc a Zlín) a pět chlapeckých (Plzeň, Jičín, Dukla Praha, Zubří a Karviná). SCM od nového kalendářního roku nahradí v novém modelu výchovy mládeže Regionální házenkářská centra (RHC). Jak už název napovídá, budou centra výchovy mládeže nově rovněž garanty rozvoje házené v regionech a z perspektivy národních týmů budou zapadat do koncepce užší spolupráce mezi všemi reprezentačními složkami.

 

DHK Baník Most se na podzim rok 2014 zúčastnil úspěšně výběrového řízení na RHC.

Od ledna 2015 má DHK Baník Most status RHC.  Hlavním trenérem RHC  je Eva Adamcová

(s trenérskou licencí A) a její  tým tvoří trenéři mládeže Jiří Hanus, Radek Maděra a Eva Vostárková.  Hlavní trenér je zodpovědný za činnost RHC, zastřešuje a koordinuje činnost klubů RHC

( Cheb, Lázně Kynžvart,  Ústí nad Labem, Mělník, Bílina, Meziboří, Chomutov).

Trenéři RHC se podílení na přípravě sportovně talentované mládeže zejména pravidelnou tréninkovou činností na sportovištích klubu RHC, ale i na sportovištích jiného klubu v rámci RHC, na výcvikových táborech, tréninkových kempech, soustředěních, výběrových minikempech, tréninkových srazech, přípravných sportovních akcí, na testování sportovců.

 

Trenér RHC je oprávněn vyžádat si ke společnému tréninku hráčky z jakéhokoli klubu v rámci regionu RHC a oslovený klub má povinnost hráčku na nezbytně nutnou dobu uvolnit.

 

Trenér RHC také v rámci regionu pomáhá s rozvojem členských základen, je rovněž garantem metodické spolupráce a spolupodílí se na přenosu stanovené herní koncepce mládežnických  reprezentačních týmů do házenkářských klubů i oddílu regionu.

 

Trenér RHC připravuje společně s klubovými trenéry házené koncepci práce s talentovanou mládeží v regionu.

 

O akcích a zprávách z akcí Vás pravidelně budeme informovat na webových stránkách DHK Baník Most a webových stránkách KÚSH.

 

Přehled jednotlivých RHC:

 

Články RHC najdete zde

Autorkou článku je Eva Vostárková